Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych - Rzeszów 2019

KOM baner 2019 W dniach 29 sierpnia - 01 września 2019 w Rzeszowie zostały zorganizowane po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w szachach szybkich i błyskawicnzych. Na Hali Podpromie w Rzeszowie rywalizowało łącznie około 1200 młodych szachistów. Historyczny sukces odnieśli również podkarpaccy zawodnicy zdobywając łącznie aż 11 medali: 3 medale złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

 Czytaj więcej ...

   
   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w dniach 12-15.02.2020 w Dobczycach. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 24.02.2020 do Pawła Zaskalskiego wyłącznie drogą emailową - p.zaskalski@pzszach.pl.

Serwisy turniejowe plus regulamin:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_968/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_969/

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 26 lutego. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach
 
 
 
   

kurs nauczyciele2

   

baner 2019

   

 

 

IMP 2017

 

Po dwóch latach mistrzostwa Polski powracają do stolicy. Pod koniec marca w Sali Notowań Centrum Giełdowego rozpoczną się zmagania 10 najlepszych zawodników i zawodniczek w Polsce. Codziennie od 21 do 29 marca od godziny 15:00 będziemy mieli okazję oglądać zacięte pojedynki o tytuł mistrza i mistrzyni kraju. Sponsorami mistrzostw są firmy Lotto i Budimex , które nieprzerwanie już od kilku lat wspierają szachy na najwyższym poziomie. Współorganizatorem mistrzostw została Giełda Papierów Wartościowych SA.

W Lotto Indywidualnych Mistrzostwach Polski wystąpi 10 pretendentów do tytułu mistrza kraju. Walka o prawo uczestnictwa gry o najważniejsze trofeum w kraju toczyła się cały rok. Miejsce w mistrzostwach wywalczyli zawodnicy, którzy zajęli 4 pierwsze miejsca w ubiegłorocznym czempionacie, zawodnik do 20 lat o najwyższym rankingu FIDE na 1 stycznia br., 2 zawodników, którzy uzyskali najwyższy ranking FIDE (Rp) w polskich openach w roku poprzednim, 2 zawodników o najwyższym rankingu FIDE na 1 stycznia oraz zawodnik nominowany przez PZSzach lub organizatora (szczegółowe informacje w Regulaminie). Takie same regulacje dotyczące prawa uczestnictwa gry dotyczyły kobiet. W Budimex Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet wystąpi prawie cała drużyna olimpijska, która w zeszłym roku zdobyła historyczny srebrny medal na 42 Olimpiadzie Szachowej w Baku. Walka zapowiada się pasjonująco a emocji na pewno nie zabraknie.

Pasjonatów królewskiej gry spoza stolicy zapraszamy przed komputery do śledzenia transmisji on-line oraz posłuchania komentarzy GM Marcina Tazbira oraz IM Michała Lucha. Będą oni opowiadać o tym, co dzieje się na szachownicach ale także będą przeprowadzać konkursy oraz wywiady z zawodnikami i zaproszonymi gośćmi.

 

P1010009 2

 

 

Punktor   HISTORIA MISTRZOSTW POLSKI
    MEDALIŚCI
    MEDALISTKI
Punktor   Oficjalna strona mistrzostw
Punktor   ZAWODNICY
Punktor   ZAWODNICZKI
Punktor   Transmisja partii turnieju męskiego na żywo
Punktor   Transmisja partii turnieju kobiecego na żywo

 

   
IMP 2017 zawodnicy    IMPK 2017 zawodniczki
     

 

 

Runda 1 - 2017.03.21

PANOWIE 

Partią dnia był pojedynek – być może – dwóch głównych rywali do złota Pioruna z Bartlem. Po ciekawej partii z ofiarą jakości przez grającego czarnymi Mateusza, zawodnicy zgodzili się na remis. Innym interesującym pojedynkiem była rywalizacja Gajewskiego z Soćko. Białe osiągnęły przewagę po debiucie powoli ją zwiększając i kiedy wydawało się, że po długiej i męczącej grze osiągną sukces, Bartosz pokazał, że jest dobrym defensorem i utrzymał remisowy wynik. Jak profesor wygrał partię z Jarmułą najstarszy w turnieju Krasenkow. Młody debiutant będzie musiał szybko zapomnieć o tym pojedynku i szukać szansy na swój pierwszy punkt w kolejnych pojedynkach. Także gładkie zwycięstwo odniósł Tomczak, który zrealizował przewagę jakości z Sadzikowskim. Miśta pokazał Heberli, jak realizuje się przewagę w końcówkach hetmańskich i również zainkasował punkt. Tak więc po pierwszej rundzie na czele mamy trzech liderów.

 Galeria zdjęć z rundy 1

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Gajewski, Grzegorz ½ - ½  Soćko, Bartosz
2  Jarmuła, Łukasz 0 - 1  Krasenkow, Michał
3  Piorun, Kacper ½ - ½  Bartel, Mateusz
4  Tomczak, Jacek 1 - 0  Sadzikowski, Daniel
5  Miśta, Aleksander 1 - 0  Heberla, Bartłomiej

 

PANIE

Po najdłuższej partii dnia Soćko pokonała w bardzo ważnym pojedynku Szczepkowską. Monika długo realizowała końcówkę hetmańską z pionkiem więcej ale pokazała, że w Mistrzostwach Śląska, to ona wygrywa. Bardzo ładne i ważne zwycięstwo odniosła Zawadzka, która wykorzystała niedokładność Kulon w pozycji, rywalka miała złudną przewagę pionka w końcówce ciężkofigurowej. Matem na środku szachownicy zakończyła swój pojedynek z Kantane wyżej notowana Majdan. Wrocławianka po debiucie osiągnęła dużą przewagę, jednak później popełniła decydujący błąd. Najmłodsze w stawcie Kiołbasa oraz Śliwicka zremisowały odpowiednio z Rajlich oraz Warakomską. Na czele po I rundzie mamy trzy zawodniczki, w tym dwie główne faworytki.

 Galeria zdjęć z rundy 1

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Majdan-Gajewska, Joanna 1 - 0  Kantane, Anna
2  Szczepkowska, Karina 0 - 1  Soćko, Monika
3  Rajlich, Iweta ½ - ½  Kiołbasa, Oliwia
4  Zawadzka, Jolanta 1 - 0  Kulon, Klaudia
5  Śliwicka, Alicja ½ - ½  Warakomska, Anna

 

 

Runda 2 - 2017.03.22

PANOWIE 

Dziś wszyscy z największym zainteresowaniem śledziliśmy pojedynek Krasenkowa z Piorunem. O zwycięstwie łowiczanina zadecydowała aktywna para gońców oraz silny, dochodzący pionek. W sumie partia bez historii i Kacper wyrasta do roli faworyta do tytułu. Jarmuła dostał kolejną lekcję, tym razem od Gajewskiego, który pryncypialnym atakiem na króla rywala rozstrzygnął o wyniku partii po partii pełnej błędów po obydwu stronach. Za pewnego rodzaju niespodziankę można uznać wygraną Sadzikowskiego nad Miśtą. Grający białymi Daniel w środkowej części partii lepiej liczył i został z decydującą przewagą materialną, kończąc partię matem. Soćko odwrócił swój pojedynek z Heberlą nie decydując się na ofiarę jakości w 27 posunięciu. Po wymianie hetmanów okazało się, że to Bartłomiej otrzymał więcej inicjatywy, którą zamienił na cały punkt, głownie dzięki wolnemu pionkowi. Jedyny remis padł w pojedynku Bartla z Tomczakiem, gdzie żaden z rywali nie znalazł sposobu na osiągnięcie przewagi. W tabeli prowadzą Piorun, Tomczak i Gajewski z 1,5 pkt.

 Galeria zdjęć z rundy 2

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz 0 - 1  Heberla, Bartłomiej
2  Sadzikowski, Daniel 1 - 0  Miśta, Aleksander
3  Bartel, Mateusz ½ - ½  Tomczak, Jacek
4  Krasenkow, Michał 0 - 1  Piorun, Kacper
5  Gajewski, Grzegorz 1 - 0  Jarmuła, Łukasz

 

PANIE

Kolejną bardzo ważną partię wygrała Soćko, tym razem rozprawiając się z Rajlich. Od samego początku posiadała niewielką, ale pewną, przewagę, którą praktycznie bezbłędnie zrealizowała. Doszło też do pierwszej dużej niespodzianki, jaką jest zwycięstwo Kiołbasy nad jedną z faworytek Zawadzką. Partia zakończyła się praktycznie w 16 posunięciu po podstawce jakości przez wrocławiankę. Podniosła się po porażce Kulon, która wykorzystała „pazerność” na pionka Śliwickiej. Najdłużej grały Kantane z Warakomską, gdzie widzieliśmy partię pełną błędów, ale ten ostatni został wykorzystane przez wrocławiankę. Remis padł w rywalizacji Majdan ze Szczepkowską, ale pretensje może o to mieć do siebie grająca białymi Joanna, która nie wykorzystała dużej przewagi w końcówce. W tabeli mamy już samodzielną liderkę Monikę Soćko, która, jako jedyna, ma komplet punktów.

 Galeria zdjęć z rundy 2

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna 1 - 0  Warakomska, Anna
2  Kulon, Klaudia 1 - 0  Śliwicka, Alicja
3  Kiołbasa, Oliwia 1 - 0  Zawadzka, Jolanta
4  Soćko, Monika 1 - 0  Rajlich, Iweta
5  Majdan-Gajewska, Joanna ½ - ½  Szczepkowska, Karina

 

 

Runda 3 - 2017.03.23

PANOWIE 

Miśta niestety zepsuł Bartlowi najpiękniejszy dzień w życiu, pokonując go po błędach w końcówce. Mateuszowi urodził się dziś syn i zapewne był trochę rozkojarzony. Za to pewni pokonał jednego z rywali do złota Piorun. Gajewski niepoprawnie poświęcił jakość, a Kacper to udowodnił. Kolejnej porażki doznał – najsłabszy do tej pory w turnieju – Jarmuła, którego czarnymi gładko ograł Soćko. Tomczak z Krasenkowem szybko zremisowali nie szukając specjalnie szans na inny wynik. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Heberli z Sadzikowskim, ale w pewnym momencie wydawało się, że może Daniel powalczy o wygraną. Prowadzenie utrzymał Piorun, który jako jedyny ma 2,5 pkt. Pół punktu mniej mają Miśta oraz Tomczak.

 Galeria zdjęć z rundy 3

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Jarmuła, Łukasz 0 - 1  Soćko, Bartosz
2  Piorun, Kacper 1 - 0  Gajewski, Grzegorz
3  Tomczak, Jacek ½ - ½  Krasenkow, Michał 
4  Miśta, Aleksander 1 - 0  Bartel, Mateusz
5  Heberla, Bartłomiej ½ - ½  Sadzikowski, Daniel

 

PANIE

Soćko lepiej oceniła powstała po debiucie pozycję w pojedynku z Zawadzką i mozolnie prowadziła partię do szczęśliwego dla niej końca. Przemianę w stosunku do zeszłego roku widać u Majdan, która pokonała czarnymi słabo na razie grającą Rajlich. Pojedynek dwóch najmłodszych zawodniczek zakończył się zwycięstwem Śliwickiej. Kiołbasa niepotrzebnie pozbyła się pary gońców i wolny pion zadecydował o wyniku. Słaby turniej rozgrywa też Szczepkowska, a remis zawdzięcza tylko niedokładnej grze Kantane. Najdłużej grały medalistki Akademickich Mistrzostw Świata Warakomska z Kulon. Bliżej wygrana była brązowa, jednak była Mistrzyni Świata znalazła sposób na zremisowanie. Prowadzi z kompletem punktów Soćko, a pół mniej ma Majdan.

 Galeria zdjęć z rundy 3

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Szczepkowska, Karina ½ - ½  Kantane, Anna
2  Rajlich, Iweta 0 - 1  Majdan-Gajewska, Joanna
3  Zawadzka, Jolanta 0 - 1  Soćko, Monika
4  Śliwicka, Alicja 1 - 0  Kiołbasa, Oliwia
5  Warakomska, Anna ½ - ½  Kulon, Klaudia

 

 

Runda 4 - 2017.03.24

PANOWIE 

Pojedynek pierwszego Pioruna z ostatnim Jarmułą przebiegał do jednej bramki. Niestety dla najmłodszego zawodnika w stawce turniej wydaje się zbyt silny i każda połówka może być jego wielkim sukcesem. Niestety czwarty raz przegrał i jeszcze musi czekać na zdobycz punktową. Krasenkow przeoczył wygrywający wariant w partii z Miśtą, apotem jego pozycja posypała się, jak domek z kart. Bartel jest ciągle rozkojarzony i tym razem wykorzystał to Heberla. Gajewski przypomniał, że potrafi grać w szachy i ograł w końcówce Tomczaka. Jedyny remis padł w  pojedynku Soćko z Sadzikowskim. Piorun prowadzi z 3,5 pkt o pół punktu przed Miśtą.

 Galeria zdjęć z rundy 4

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz ½ - ½  Sadzikowski, Daniel
2  Bartel, Mateusz 0 - 1  Heberla, Bartłomiej
3  Krasenkow, Michał  0 - 1  Miśta, Aleksander
4  Gajewski, Grzegorz 1 - 0  Tomczak, Jacek
5  Jarmuła, Łukasz 0 - 1  Piorun, Kacper

 

PANIE

Na swoje urodziny Soćko zamęczyła debiutantkę Śliwicką i w tej sposób dalej ma komplet punktów. Wreszcie pokazała, na co ją stać, Zawadzka ogrywając Majdan. Po porażce pozbierała się Kiołbasa i nie dała żadnych szans Warakomskiej.W pojedynku dwóch zwykle świetnych, ale tym razem bez formy, Szczepkowskiej z Rajlich, to ta druga miała szansę na wygraną, jednak po 78 posunięciach partia zakończyła się pokojowo. Kulon znalazła sposób na przejęcie inicjatywy od Kantane, ale nie dało jej to finalnie nic więcej, niże remis. Prowadzi Soćko, która ma 1,5 pkt przewagi nad Majdan oraz Kiołbasą.

 Galeria zdjęć z rundy 4

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna ½ - ½  Kulon, Klaudia
2  Kiołbasa, Oliwia 1 - 0  Warakomska, Anna
3  Soćko, Monika 1 - 0  Śliwicka, Alicja
4  Majdan-Gajewska, Joanna 0 - 1  Zawadzka, Jolanta
5  Szczepkowska, Karina ½ - ½  Rajlich, Iweta

 

 

Runda 5 - 2017.03.25

PANOWIE 

Pojedynek Pioruna z Soćko zapowiadał się najciekawiej z całej sobotniej rundy. Okazało się, że grający czarnymi trener Kadry Narodowej osiągnął w końcówce nieznaczną przewagę, ale Kacper zneutralizował wszystkie potencjalne zagrożenia i partia zakończyła się remisem. Tym samym wynikiem zakończyła się partia Miśty z Gajewskim, gdzie po raz kolejny „berlinka” okazała się nierozstrzygnięta. Heberla za szybko chciał dorabiać hetmana i został skarcony przez Krasenkowa. Pozbierał się wreszcie Bartel, a stało się to kosztem Sadzikowskiego. Wreszcie piątej porażki doznał Jarmuła. Tym razem z rąk Tomczaka. Prowadzi ciągle Piorun z 4 pkt, wyprzedzając o pół punktu Miśtę.

 Galeria zdjęć z rundy 5

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Piorun, Kacper ½ - ½  Soćko, Bartosz
2  Tomczak, Jacek 1 - 0  Jarmuła, Łukasz
3  Miśta, Aleksander ½ - ½  Gajewski, Grzegorz
4  Heberla, Bartłomiej 0 - 1  Krasenkow, Michał
5  Sadzikowski, Daniel 0 - 1  Bartel, Mateusz

 

PANIE

Prowadząca Soćko zagrała pasywnie początkową fazę partii z Warakomską i tylko niedokładność w grze rywalki pozwoliła jej zakończyć pojedynek remisem. Pół punktu do liderki odrobiła Majdan, która okazała się o klasę lepsza od Śliwickiej. Druga z juniorek – Kiołbasa – zremisowała swój pojedynek z nieobliczalną Kulon nie dając jej żadnej szansy na zbytnie skomplikowanie gry. Prestiżowy pojedynek Zawadzkiej ze Szczepkowską zakończył się zwycięstwem grającej czarnymi podwójnej medalistki z Baku. Najdłużej trwałą partia Rajlich z Kantane, ale już od debiutu było widać, że zwyciężczyni może być tylko jedna. I rzeczywiście Iweta pokazała po raz kolejny, że potrafi konsekwentnie realizować przewagę i zakończyć pojedynek sukcesem. Soćko z 4,5 pkt prowadzi, a punkt mniej ma Majdan.

 Galeria zdjęć z rundy 5

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Rajlich, Iweta 1 - 0  Kantane, Anna
2  Zawadzka, Jolanta 0 - 1  Szczepkowska, Karina
3  Śliwicka, Alicja 0 - 1  Majdan-Gajewska, Joanna
4  Warakomska, Anna ½ - ½  Soćko, Monika
5  Kulon, Klaudia ½ - ½  Kiołbasa, Oliwia

 

 

Runda 6 - 2017.03.26

PANOWIE 

Partia z Tomczakiem może się okazać przełomowa dla Pioruna. Jacek miał naprawdę duże szanse na zwycięstwo w tym pojedynku, jednak w końcowym niedoczasie pogubił się i oddał liderowi cały punkt. Ale największą sensacją dnia było zwycięstwo Jarmuły nad Miśtą i to po partii, w której jasno było widać, że najmłodszy zawodnik w stawce coś tam o szachach wie. Sadzikowski chyba poprawnie poświęcił pionka w początkowej fazie pojedynku z Krasenkowem, jednak bardziej doświadczony rywal najpierw zneutralizował inicjatywę Daniela, a potem po prostu zrealizował przewagę w końcówce, mimo zwrotu pionka. Remisem zakończył się prestiżowy pojedynek Soćko z Bartlem, tak samo, jak Gajewskiego z Heberlą. Piorun jest blisko tytułu Mistrza Polski, mając 1,5 pkt przewagi nad grupą pościgową. Być może wszystkiego się dowiemy już jutro, po jego partii z Miśtą.

 Galeria zdjęć z rundy 6

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz ½ - ½  Bartel, Mateusz
2  Krasenkow, Michał 1 - 0  Sadzikowski, Daniel
3  Gajewski, Grzegorz ½ - ½  Heberla, Bartłomiej
4  Jarmuła, Łukasz 1 - 0  Miśta, Aleksander
5  Piorun, Kacper 1 - 0  Tomczak, Jacek

 

PANIE

Jeżeli ktoś miał pokonać Soćko, to tylko Kulon. I dokładnie tak się stało. Choć początek partii wskazywał, że to Monika zakończy ten pojedynek sukcesem. Jednak po kilku podejrzanych posunięciach obie zawodniczki obudziły się w nowej rzeczywistości korzystnej dla Klaudii. Tylko połowicznie wykorzystała tą sytuację Majdan remisując z Warakomską. Do czołówki dobiła Szczepkowska pokonując mniej doświadczoną Śliwicką. Prestiżowy pojedynek Rajlich z Zawadzką zakończył się zwycięstwem tej pierwszej. Najdłużej grały Kantane z Kiołbasą. Po 87 posunięciach zwycięstwo odniosła wrocławianka. Ciągle jednak na czele tabeli znajduje się Soćko, jednak nie jest już tak pewna, jak jeszcze dwa dni temu.

 Galeria zdjęć z rundy 6

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna 1 - 0  Kioiłbasa, Oliwia
2  Soćko, Monika 0 - 1  Kulon, Klaudia
3  Majdan-Gajewska, Joanna ½ - ½  Warakomska, Anna
4  Szczepkowska, Karina 1 - 0  Śliwicka, Alicja
5  Rajlich, Iweta 1 - 0  Zawadzka, Jolanta

 

 

Runda 7 - 2017.03.27

PANOWIE 

Kiedy wydawało się, że Piorun pewnie zmierza po tytuł, to pojawił się Miśta i przypomniał mu, że jednak jeszcze turniej się nie skończył i do końca trzeba się wykazywać. Jak się okazało ofiara pionka nie była poprawna, a potem już przejechał Kacpra walec. Przynajmniej zrobiło się ciekawiej. Wykorzystali to Gajewski wygrywając z Sadzikowski oraz Krasenkow, który matując Bartla. Tomczak odegrał się za porażkę z poprzedniej rundy i po ładnej kombinacyjnej grze pokonał Soćko. Jarmuła dobrze zaczął pojedynek z Heberlą jednak potem wrócił na stare tory i poniósł kolejną porażkę. Piorun dalej prowadzi, ale tylko z półpunktową przewagą nad Miśtą, Krasenkowem oraz Gajewskim.

 Galeria zdjęć z rundy 7

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Tomczak, Jacek 1 - 0  Soćko, Bartosz
2  Miśta, Aleksander 1 - 0  Piorun, Kacper
3  Heberla, Bartłomiej 1 - 0  Jarmuła, Łukasz
4  Sadzikowski, Daniel 0 - 1  Gajewski, Grzegorz
5  Bartel, Mateusz 0 - 1  Krasenkow, Michał

 

PANIE

Prowadząca Soćko zwolniła mocno i dziś „tylko” zremisowała z jedną z jej prawdopodobnych następczyń lub nawet wkrótce koleżanek z reprezentacji Kiołbasą. Ty razem obrona francuska nie dała nic więcej, niż tylko równą pozycję, a za tym poszedł spokojny remis. Kulon spokojnie wypunktowała Majdan, tak samo ,jak Szczepkowska Warakomską. W mistrzostwach Polonii Wrocław Kantane dość pewnie pokonała Zawadzką, co jest jednak sporą niespodzianką. Wreszcie Rajlich zwyciężyła ze Śliwicką. W ten sposób Soćko ma tylko 0,5 pkt przewagi nad Kulon i Szczepkowską. Więc ostatnie dwie rundy zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

 Galeria zdjęć z rundy 7

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Zawadzka, Jolanta 0 - 1  Kantane, Anna
2  Śliwicka, Alicja 0 - 1  Rajlich, Iweta
3  Warakomska, Anna 0 - 1  Szczepkowska, Karina
4  Kulon, Klaudia 1 - 0  Majdan-Gajewska, Joanna
5  Kioiłbasa, Oliwia ½ - ½  Soćko, Monika

 

 

Runda 8 - 2017.03.28

PANOWIE 

Po porażce Piorun postanowił nie ryzykować i zgodnie ze starą rosyjską zasadą spokojnie zremisował pojedynek z Heberlą dając sobie dzień odpoczynku przed finałową rundą. Wykorzystał to Tomczak pokonując Miśtą i dołączył do Krasenkowa, który zremisował z Soćko. W pojedynku na samym dole tabeli Jarmuły z Sadzikowskim również padł wynik nierozstrzygnięty. Natomiast podniósł się Bartel, który pewnie pokonał Gajewskiego. Przez ostatnim dniem gry Piorun ma tylko pół punktu przewagi i zapowiada się ciekawa rywalizacja. Choć w pojedynku z Sadzikowskim to on jest faworytem. Tomczak spotka się z Heberlą, a najtrudniejszego przeciwnika – Gajewskiego – ma Krasenkow.

 Galeria zdjęć z rundy 8

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Soćko, Bartosz ½ - ½  Krasenkow, Michał
2  Gajewski, Grzegorz 0 - 1  Bartel, Mateusz
3  Jarmuła, Łukasz ½ - ½  Sadzikowski, Daniel
4  Piorun, Kacper ½ - ½  Heberla, Bartłomiej
5  Tomczak, Jacek 1 - 0  Miśta, Aleksander

 

PANIE

Bez niespodzianek zakończyła się przedostatnia runda. Odbiła się Soćko, pokonując po podstawce w gorszej pozycji Kantane. Pojedynek dwóch podwójnych medalistek z Baku Szczepkowskiej z Kulon zakończył się podziałem punktów. Rajlich pokonała Warakomską, a Zawadzka okazała się lepsza od Śliwickiej. Wreszcie Majdan – kompletnie odmieniona po roku – okazała się lepsza od Kiołbasy. W tabeli niby prowadzi Soćko z punktem przewagi, ale gra w środę z Majdan i przy niewielkim zbiegu okoliczności możemy zobaczyć nawet cztery zawodniczki z taką samą ilością punktów, bo w innej parze zagrają Kulon z Rajlich. Tylko Szczepkowska ma niżej notowaną rywalkę – Kiołbasę. Sporo może się zadziać w środowy wieczór na sali notowań GPW.

 Galeria zdjęć z rundy 8

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Kantane, Anna 0 - 1  Soćko, Monika
2  Majdan-Gajewska, Joanna 1 - 0  Kioiłbasa, Oliwia
3  Szczepkowska, Karina ½ - ½  Kulon, Klaudia
4  Rajlich, Iweta 1 - 0  Warakomwska, Anna
5  Zawadzka, Jolanta 1 - 0  Śliwicka, Alicja

 

 

Runda 9 - 2017.03.29

PANOWIE 

Szybkim remisem z Sadzikowskim przez powtórzenie pozycji Piorun zapewnił sobie pierwszy w swojej karierze złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. Srebro przypadło Tomczakowi, który stanął na wysokości zadania i pokonał po podstawce Heberli w skomplikowanej końcówce. Gajewski okazał się lepszy od Krasenkowa i to jemu przypadł brązowy medal. Kolejne zwycięstwo odniósł Bartel, a tym razem pokonany został Jarmuła. Wreszcie remisem zakończyła się rywalizacja Miśty z Soćko.

 Galeria zdjęć z rundy 9

Nr Zawodnik Wynik Zawodnik
1  Miśta, Aleksander ½ - ½  Soćko, Bartosz
2  Heberla, Bartłomiej 0 - 1  Tomczak, Jacek
3  Sadzikowski, Daniel ½ - ½  Piorun, Kacper
4  Bartel, Mateusz 1 - 0  Jarmuła, Łukasz
5  Krasenkow, Michał 0 - 1  Gajewski, Grzegorz

Piorun był faworytem i wytrzymał ciśnienie słusznie zdobywając złoto. Jego kariera świetnie się rozwija i na pewno wszystkiego jeszcze nie powiedział. Razem z Wojtaszkiem i Dudą stanowią bardzo silne punkty naszej drużyny. Choć w przypadku Kacpra jest ciągle jeszcze potencjalnie silny punkt, gdyż doświadczenia drużynowego jeszcze za dużo nie ma. Tomczak jednak dość niespodziewanie, ale zasłużenie, zdobył srebro i pokazał etatowym kadrowiczom, że trzeba się z nim liczyć. Brąz Gajewskiego nie jest zaskoczeniem, ale to jednak nie jest jeszcze ta forma, jaką kiedyś Grzegorz prezentował. Miśta i Krasenkow wypadli na poziomie swoich możliwości. Wynik Bartla nie jest dobry, ale tłumaczy go sytuacja rodzinna. Heberla i Soćko stanowili jednak tło dla wyżej notowanych kolegów, natomiast najmłodsi uczestnicy sporo się pewnie nauczyli, ale jeszcze muszą potrenować.

 

PANIE

No i emocji wcale nie było tyle, ile można było oczekiwać. Soćko ustawiła bardzo przyjemną pozycję z Majdan, a potem wykorzystała pierwszą nadarzającą się okazję, aby pokonać rywalkę. W ten sposób złoto zostało przyznane, natomiast dalej trwała walka o pozostałe medale. O srebrze zadecydowało zwycięstwo Kulon nad Rajlich, także po partii bez historii. Wydaje się, że Iweta powoli staje się silną amatorką, a koleżanki z drużyny już jej „odjechały„. Szczepkowska zadowoliła się remisem z Kiołbasą, który dał jej brąz. Dziś wygrały obydwie wrocławianki. Zawadzka pokonała Warakomską, a Kantane okazała się lepsza od Śliwickiej.

 Galeria zdjęć z rundy 9

Nr Zawodniczka Wynik Zawodniczka
1  Śliwicka, Alicja 0 - 1  Kantane, Anna
2  Warakomwska, Anna 0 - 1  Zawadzka, Jolanta
3  Kulon, Klaudia 1 - 0  Rajlich, Iweta
4  Kioiłbasa, Oliwia ½ - ½  Szczepkowska, Karina
5  Soćko, Monika 1 - 0  Majdan-Gajewska, Joanna

Złoty medal dla Moniki Soćko nie był zaskoczeniem i tylko przez moment wydawało się – chyba jednak złudnie – że któraś z koleżanek może jej go odebrać. Mogła by to zrobić Klaudia Kulon, ale musi wyrównać swój poziom gry, gdyż dużo w jej grze jest jednak fluktuacji. Brąz Kariny Szczepkowskiej potwierdza jej pozycję w kraju, choć można było oczekiwać więcej. Negatywnie zaskoczyła Jola Zawadzka, która nie trafiła w zawody. Za to metamorfozy doznała Joanna Majdan, będąc blisko medalowej pozycji. Iweta Rajlich nie przypominała siebie z najlepszych czasów, jednak nie zeszła poniżej swojego poziomu minimum. Młodsze zawodniczki nie nawiązały rywalizacji ze „sreberkami”, ale na pewno czegoś się nauczyły.

Brawa dla Moniki za kolejny tytuł, a my niedługo zobaczymy nasze zawodniczki podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy kobiet.

 

Tabela końcowa (Panowie)

M-ce Tyt.   Zawodnik ELO 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pkt. SB  Koya
1 GM  Piorun, Kacper 2648 1 1 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 6 26,00 4,0
2 GM  Tomczak, Jacek 2601 0 0 1 ½ ½ 1 1 1 1 6 22,75 3,0
3 GM  Gajewski, Grzegorz 2615 0 1 ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 22,25 3,0
4 GM  Miśta, Aleksander 2617 1 0 ½ 1 1  1 ½ 0 0 5 24,75 4,5
5 GM  Krasenkow, Michał 2620 0 ½ 0 0 1 1 ½ 1 ½ 5 18,50
2,5
6 GM  Bartel, Mateusz 2638 ½ ½ 1 0  0 0 ½ 1 1 18,00 2,0
7 GM  Heberla. Bartłomiej 2577 ½ 0 ½ 0 0 1 1 ½ 1 17,25 2,0
8 GM  Soćko, Bartosz  2590 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 4 16.00 2,5
9 IM  Sadzikowski, Daniel 2541 ½ 0 0 1 0 0 ½ ½ ½ 3 13,00 2,0
10 IM  Jarmuła, Łukasz 2473 0 0  0 1 0 0 0 0 ½ 6,50 1,0

 

Tabela końcowa (Panie)

M-ce Tyt.   Zawodniczka ELO 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pkt. SB  Koya
1 GM  Sośko, Monika 2466 0 1 1 1 1 ½ 1 ½ 1 7 29,00 4,0
2 WGM  Kulon, Klaudia 2371 1 ½ 1 1 ½ ½ 0 ½ 1 6 26,75 4,0
3 IM  Szczepkowska, Karina 2413 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 20,00 2,0
4 WGM  Majdan, Joanna 2363 0 0 ½ 1 1  1 0 ½ 1 5 19,25 2,5
5 IM  Rajlich, Iweta 2389 0 0 ½ 0 1 ½ 1  1 1 5 17,25 1,5
6 WIM  Kantane, Anna 2230 0 ½ ½ 0  0 1 1 1 1 5 17,25 1,0
7 WIM  Kiołbasa, Oliwia 2204 ½ ½ ½ 0 ½ 0 1 1 0 4 17,25 2,0
8 WGM  Zawadzka, Jolanta 2443 0 1 0 1 0 0 0 1 1 4 14.50 2,0
9 WIM  Warakomska, Anna 2343 ½ 0 0 ½ 0 0 0 0 ½ 2 9,75 1,5
10 WFM  Śliwicka, Alicja 2244 0 ½  0 0 0 0 1 0 ½ 5,00 0,0

 

 

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
422
Odsłon artykułów:
1512248
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy