Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Izabela Tokarz - Wicemistrzynią Polski Juniorek do lat 16 w szachach klasycznych


W dniach 11-19 marca w Jastrzębiej Górze (woj. pomorskie) odbyły się Finały MistrzIMG 20230319 145512 scaledostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach klasycznych.

16-letnia Izabela Tokarz reprezentująca barwy KSz Gambit Przeworsk, zdobyła Wicemistrzostwo Polski Juniorek do lat 16.  To kolejny medal zawodniczki KSz Gambit Przeworsk w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Podkarpacie-Małopolska

Serdecznie zapraszamy młodych zawodników z Województwa Podkarpackiego i Małopolskiego do zgłaszania udziału w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w dniach 22-24.05.2023 w Centrum Wypoczynku Bystre w Bystrym (Bieszczady). Prawo udziału w Mistrzostwach mają zawodnicy z rocznika 2013-2015 z klubów reprezentujących Województwo Podkarpackie i Małopolskie.

mmm2023
 
 
   

Clipboard01

   

Mieszko Miś – Internetowym Mistrzem Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych


W dobie obostrzeń związanych z koronawirusem, szachy cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Jako jeden z nielicznych sportów mógł przenieść się do internetu dzięki już od lat przygotowanej technologii. Jak podaje Międzynarodowa Federacja Szachowa FIDE, platformy szachowe notują 40-procentowe wzrosty aktywności z miesiąca na miesiąc.

Podkarpacki Związek Szachowy wyszedł naprzeciw oczekiwaniom szachistów spragnionych gry po już ponad 2 miesięcznej „izolacji od szachów” i zorganizował na platformie chess.com w dniach 16-17 maja Internetowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych.

Mistrzostwa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i złożone były z turnieju eliminacyjnego dla wszystkich chętnych miłośników królewskiej gry z całego województwa podkarpackiego oraz Finału w którym wystąpiło 10-ciu najlepszych szachistów.

W turnieju eliminacyjnym wystartowało 102 zawodników. Grali szachiści profesjonalni, wielokrotni uczestnicy i medaliści Mistrzostw Polski Juniorów, jak również i amatorzy, dopiero stawiający pierwsze kroki w tej pięknej grze. Turniej eliminacyjny rozegrany został na dystansie 11 rund. Zawodnicy mieli 3 minuty na partie + 2 sekundy za każdy wykonany ruch. Grali systemem szwajcarskim. Po ponad 3 godzinach rywalizacji wyłonieni zostali Finaliści Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych, którzy nazajutrz rywalizowali w Finale, walcząc o tytuł Mistrza Województwa i nagrody - relacjonuje Krzysztof Skiba, Wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Bezapelacyjnie, najlepszym zawodnikiem Finału został Mieszko Miś, zawodnik Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Czarnej – obecny Wicemistrz Polski do lat 20, zostając tym samym Internetowym Mistrzem Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych. Warto także dodać, że Mieszko jest również Mistrzem Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych rozgrywanych w formie stacjonarnej – zdobył ten tytuł we wrześniu w Kańczudze – relacjonuje Krzysztof Skiba, Wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego. Tytuł Internetowego Wicemistrza Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych zdobył Jerzy Kyć, reprezentujący Towarzystwo Szachowe Skoczek Sędziszów Małopolski, a na najniższym stopniu podium stanął Kamil Gierulski, zawodnik RzKSz Rzeszów – dodaje Skiba.

IMG 9363

W Internetowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych grało mi się dobrze, chociaż zdecydowanie wolę grać na żywo, bo mogę widzieć przeciwnika i wywierać na nim jakąś presję, a tutaj jest inaczej. Obsada była bardzo silna, więc poziom partii był bardzo wysoki. Mam nadzieję że podobnych turniejów będzie więcej. W takich turniejach warto mieć dobry sprzęt komputerowy, a w szczególności dobrą myszkę. Z niecierpliwością czekam na turnieje na żywo, aby znów móc walczyć o najwyższe trofea – mówił Mieszko Miś, Internetowy Mistrz Województwa Podkarpackiego w szachach błyskawicznych.

Niestety największą plagą w szachach internetowych są oszuści, którzy posługują się silnikami szachowymi, dzięki czemu grają na poziomie silnych arcymistrzów i wygrywają ze znacznie silniejszymi rywalami. Niestety ma to miejsce nie tylko w czołówce, ale i również „w środku stawki”. Niektórzy w wygranych pozycjach poddają partie lub przegrywają na czas, aby nie być zauważonym. Jednak algorytmy i w takich sytuacjach wychwytują takich fuszerów. Niestety także i w naszych Mistrzostwach nie brakło takich oszustów. Zawodnicy grali pod własnymi nazwiskami i grozi im do nawet 10 lat dyskwalifikacji – relacjonuje Krzysztof Skiba, Wiceprezes Podkarpackiego Związku Szachowego. Jednakże mam nadzieję, że nie zrazi to innych zawodników do dalszych rywalizacji i w kolejnych turniejach jeszcze liczniej będą brać udział – dodaje Skiba.

   

Kalendarz wydarzeń  

Maj 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
437
Odsłon artykułów:
3323424
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy