XXVI Ogólnopolski Memoriał Szachowy Jana Gietki w Rudniku/n Sanem (24 wrzesień 2016 r.)
Mistrzostwa Świata Juniorów do 14, 16 i 18 lat - Chanty-Mansyjsk (20 wrzesień - 4 październik 2016 r.)
Męska reprezentacja Polski na Olimpiadzie w Baku (1 - 13 wrzesień 2016 r.)
Żeńska reprezentacja Polski na Olimpiadzie w Baku (1 - 13 wrzesień 2016 r.)
Srebrny medal dla Polski na Olimpiadzie w Baku (1 - 13 wrzesień 2016 r.)
Srebrny medal dla Polski na Olimpiadzie w Baku (1 - 13 wrzesień 2016 r.)
II Liga szachowa w Jastrzębiej Górze (3 - 11 wrzesień 2016 r.)
II Liga szachowa w Jastrzębiej Górze (3 - 11 wrzesień 2016 r.)
Mistrz II Ligi szachowej w Jastrzębiej Górze, drużyna WKS Kopernik Wrocław (3 - 11 wrzesień 2016 r.)
Wicemistrz II Ligi szachowej w Jastrzębiej Górze, drużyna Wieża Pręgów (3 - 11 wrzesień 2016 r.)
Brązowy medalista II Ligi szachowej w Jastrzębiej Górze, drużyna Okucia Budowlane Łódź (3 - 11 wrzesień 2016 r.)
III Mistrzostwa Powiatu Jarosławskiego w Bystrowicach (11 wrzesień 2016 r.)
Turniej dla dzieci o Puchar Burmistrza Brzozowa (3 wrzesień 2016 r.)
Juniorzy na indywidualnych mistrzostwach Europy w Pradze (17 - 28 sierpień 2016 r.)
Indywidualne Mistrzostwa Szkół w Dąbkach (20 - 29 sierpień 2016 r.)
Indywidualne Mistrzostwa Szkół w Dąbkach (20 - 29 sierpień 2016 r.)
"Złota" reprezentacja Polski w Mistrzostwach NATO (22 - 26 sierpień 2016 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Koszalin (4 - 7 sierpień 2016 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Nasi juniorzy z medalami - Koszalin (4 - 7 sierpień 2016 r.)
joomla backup

Akademicki Jaroslaw 2016


Puchar Podkarpacia Krosno 2016


Logo Mistrzostwa Wojewdztwa Blitz 2016

   

Zloty Jez 2016


DMP 4Liga Seniorzy 2016


KFiS Kolbuszowa 2016

   

Kolegium Sedziow PzSZach


dofinansowanie

   

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

XXVI Ogólnopolski Memoriał Szachowy Jana Gietki - Rudnik n/Sanem

Rudnik 2016 logoStowarzyszenie im. Jana Gietki, Powiat Niżański oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem zorganizował w dniu 24 września 2016 roku XXVI Ogólnopolski Memoriał Szachowy Jana Gietki. Gospodarzem turnieju był Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku Pani Marta Szczepańska. Zawody rozegrane zostały w czterech grupach, w zależności od rankingu szachowego i wieku uczetników. Zawodników nagrodzono wysokimi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. W turnieju "A" wystąpiło 2 arcymistrzów, i wysokiej klasy szachiści z całej Polski. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystensie 9 rund. W turnieju głównym zwyciężył GM Mirosław Grabarczyk, przed IM z Ukrainy Petro Golubka i Damianem Lewtakiem z Czarnej.

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18 - Chanty-Mansyjsk

Youth Championships

We wtorek 20 września 2016 roku rozpoczęły się – rozgrywane w rosyjskim mieście Chanty-Mansyjsk – Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 14, 16 i 18. Zawody rozgrywane są w 6 grupach wiekowych, na dystansie 11 rund, a zakończą się 4 października. Spodziewać się można dużej frekwencji, także z Polski, którą reprezentować będzie 5 chłopców i 5 dziewcząt. Większość z nich nie należy do faworytów, ale jak zwykle wicemistrzyni świata z zeszłego roku do lat 14 Alicja Śliwicka, czy nieźle ostatnio gający Igor Janik, a także Mariola Woźniak, która uzyskała ostatnio świetny rezultat (6 pkt. z 6) na Olimpiadzie Szachowej w Baku, mają szansę na dobry wynik. Liczymy też na reprezentantkę Podkarpacia, Joannę ŚWIĘCH (LKSz GCKiP Czarna).

Czytaj więcej ... 


42 Olimpiada Szachowa w Baku

Olimpiada Baku

Od 1 września oczy wszystkich szachistów były zwrócone na Baku, bowiem w stolicy Azerberjdżanu była rozgrywana 42 Olimpiada Szachowa mężczyzn i kobiet w szachach. Nie tak dawno mieliśmy okazje kibicować polskim reprezentantom na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii. Polscy sportowcy różnych dyscylin podkreślali jak ważna jest dla nich Olimpiada, w końcu rozgrywana raz na cztery lata. Mogliśmy obserwować łzy szczęścia, złość, wygrane i porażki. Na piersiach wielu z naszych reprezentantów zawisły olimpijskie medale. Polski trykot z orłem na piersi zobowiązuje do jak najambitniejszej postawy sportowej. Szachiści również mają swoją Olimpiadę, która jest najważniejszym wydarzeniem przeprowadzanym raz na dwa lata. W Baku zagrała cała światowa czołówka z mistrzem świata Magnusem Carlsenem na czele.

Czytaj więcej ... 

   

W KRAJU

Drużynowe Mistrzostwa Polski SYGNITY EKSTRALIGA - 2016

Sygnity Ekstraliga 2016 logoW dniach 24 - 26 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim rozegrana została I sesja Drużynowych Mistrzostw Polski "Sygnity Ekstraliga" Jest to już 74 edycja tych mistrzostw. Jej gospodarzem był brązowy medalista zeszłorocznej edycji Stowarzyszenie KS Stilon Gorzów Wielkopolski. Obecnie trwa II sesja tych rozgrywek we Wrocławiu. Zawodnicy zmagania rozpoczęli w piątek 23 września i zakończą w niedzielę 25 września. Ostatnia, III sesja grana będzie 7 - 9 października w Katowicach. Tytułu broni Wasko Hetman Katowice. W zawodach uczestniczy 10 zespołów. Znamy tez składy wszystkich drużyn. Grają najlepsi polscy arcymistrzowie i arcymistrzynie.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

II Drużynowy Puchar Podkarpacia w Szachach Klasycznych

Puchar Podkarpacia Krosno 2016

Podkarpacka Unia Szachowa w Krośnie organizuje II Drużynowy Puchar Podkarpacia w Szachach Klasycznych. Zawody (I zjazd w dniu 1 paździenrika) rozegrane zostaną w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa. Zakończenie planowane jest na dzień 19 listopada bieżącego roku. Turniej rozegrany zostanie podczas 3 zjazdów, i wyłoni drużynowego mistrza Podkarpackiej Unii Szachowej. Drużyny występować będą w 5 osobowych składach (4 zawodników/zawodniczek + 1 zawodniczka). Zawody rozegrane zostaną systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 90 minut na partię dla zawodnika. Trzy najlepsze drużyny otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Indywidualnie. Trzech najlepszych zawodników na poszczególnych szachownicach, również otrzyma medale i nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej ...


Drużynowe Mistrzostwa Polski - IV Podkarpacka Liga Seniorów - 2016

DMP 4Liga Seniorzy 2016Już 9 października 2016 roku rusza I zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski - IV Podkarpackiej Ligi Szachowej Seniorów, oficjalnych na Podkarpaciu rozgrywek drużynowych, uznawanych przez Polski Związek Szachowy. Turnieje rozegrane będą w dwóch grupach (Rzeszów; Rymanów). Podczas czterech zjadów (9 i 23 październik, oraz 20 listopad i 4 grudzień), wyłonione zostaną dwie drużyny, z każdej z grup, czwartoligowi mistrzowie Podkarpacia, którzy awansują do wyższej regionalnej, III Ligi Podkarpackiej. Turniej rozegrany zostanie w oparciu o regulamin, zatwierdzony przez Zarząd Podkarpackiego Związku Szachowego w dniu 3 lipca 2016 roku na posiadzeniu w Rudniku nad Sanem. W rozgrywkach obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego z 2009 roku z późniejszymi zmianami. Sędzią głównym IV Ligi, jest Pan Marian Bysiewicz, sędzia klasy międzynarodowej.

Czytaj więcej ...

   

MAT logotyp promo max1280x151px

   
   

Wiadomości  

   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
1
Artykułów:
211
Odsłon artykułów:
279126
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie czarnych. Remis

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych. Wygrana

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych. Wygrana

Rozwiązanie

   
© 2016 Podkarpacki Związek Szachowy