NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

DMP II Liga juniorów - 2016

Logo II Liga JuniorowRozpoczęły się rozgrywki II Ligi Juniorów w Szachach, które odbywają się w dniach 23 - 31 lipca – 2016 roku w Iwoniczu na Podkarpaciu. Organizatorem, na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, jest wrocławski Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MDK Fabryczna”, który przygotował wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Iwonicza i okolic oraz Otwarty Turniej Szachowy. Dla kibiców jest dostępna transmisja na żywo z partii turniejowych. W turnieju grają również drużyny z Podkarpacia: KKSz Urania MOSiR Krosno, RzKSz Rzeszów i UKS przy SP 1 w Brzozowie. Drużyny, które zajmą miejsca 1 - 3 awansują do I Ligi Juniorów, natomiast do lig wojewódzkich spadną drużyny z miejsc od 25 i dalsze. Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim, na dystansie 11 rund. Równolegle do rozgrywek drużynowych, rogrywany jest turniej indywidualny dla trenerów, opiekunów i zawodników rezerwowych.

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Grand Prix FIDE Kobiet - Chengdu

Chengdu Logo

W piątek 1 lipca 2016 r. rozpoczął się 4 turniej z cyklu Grand Prix FIDE Kobiet (cykl: 2015-2016), który rozgrywany jest w Chengdu (Chiny). Na 84 Kongresie Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, który odbył się 1 października 2013 roku w Tallinie, zapadła decyzja aby stworzyć dla kobiet cykl turniejów Grand Prix. Każdy dwuletni cykl Grand Prix składać się będzie z 6 turniejów, który wyłoni zwyciężczynię. Zawodniczka, która wygra cały cykl, będzie miała prawo gry o tytuł mistrzyni świata. W zawodach w Batumi weźmie udział 12 zawodniczek, w tym była mistrzyni świata kobiet, Marija Muzychuk z Ukrainy. Najwyżej notowaną na liście rankingowej FIDE, która zagra w Chińskim Chengdu, jest Humpy Koneru z Indii.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2016 - Sygnity Ekstraliga

Sygnity Ekstraliga 2016 logoW niedzielę 26 czerwca zakończyła się I sesja Drużynowych Mistrzostw Polski "Sygnity Ekstraliga". Jej gospodarzem był brązowy medalista zeszłorocznej edycji Stowarzyszenie KS Stilon Gorzów Wielkopolski. Dwie pozostałe sesje rozegrane zostaną w dniach 23-25 września we Wrocławiu oraz 7-9 października w Katowicach. Tytułu broni Wasko Hetman Katowice. Poznaliśmy też składy wszystkich drużyn. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Na papierze najsilniejszy skład prezentuje aktualny mistrz Polski Wasko Hetman Katowice, który do rozgrywek zgłosił 4 zawodników zagranicznych. Wicemistrz Polski Votum SA Polonia Wrocław jak również brązowy medalista KSz Stilon Gorzów Wlkp. przedstawili składy bardzo zbliżone do ubiegłorocznych. Na co będzie stać debiutujące ekipy: LKS „Wrzos” Międzyborów i OKSiR Baumatech Wisznia Mała dowiemy się niebawem.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

I Drużynowe Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego Amatorów - 2016

Amatorzy Gorno 2016

Podkarpacki Związek Szachowy, przy współudziale Podkarpackiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Rzeszowie, organizuje w dniu 7 sierpnia 2016 roku, I Drużynowe Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego Amatorów. Turniej rozegrany zostanie w Górnie, na dystansie 7-9 rund po 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Będzie to I edycja mistrzostw, która wyłoni pierwszych 10 zespołów. II edycja rozegrana zostanie w roku 2017 w dwóch grupach, systemem kołowym, tempem gry P-60. W turnieju biorą udział drużyny czteroosobowe, i zawodnicy do III kat. włącznie, a ranking FIDE nie może przekroczyć 1800 pkt.

Czytaj więcej ...

   

MAT logotyp promo max1280x151px

   
   

Wiadomości  

   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Flag Counter by Stats4U Show Stats for this Counter

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
1
Artykułów:
182
Odsłon artykułów:
209367
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie czarnych. Remis

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych. Wygrana

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych. Wygrana

Rozwiązanie

   
© 2016 Podkarpacki Związek Szachowy