Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Małopolska-Podkarpacie) - Czudec
59 Ogólnopolski Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - finał centralny - Chotowa (28 maj - 2 czerwiec 2017 r.)
Grand-Prix KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Turniej nr 6 - Rzeszów (25 maj 2017 r.)
XIII Międzynarodowy Turniej Szachowy - Rogi (21 maj 2017 r.)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów - III Liga Podkarpacka - Kolbuszowa (28 kwiecień - 3 maj 2017 r.)
Mistrzostwa Świata Szkół - Rumunia (23-30 kwiecień 2017 r.)
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Sandomierz (23 kwiecień 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego - Radymno (22 kwiecień 2017 r.)
V Podkarpacka Liga Seniorów - dekoracja zwycięskich drużyn - Jarosław (26 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
XVI Turniej o Puchar Dyrektora GOKSiT - Polańczyk (19 marzec 2017)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" - Mistrzostwa Woj. Podkarpackiego - Wysoka k/Łańcuta (25-26 luty 2017 r.)
II Zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej w Leżajsku (19 luty 2017 r.)
II Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej - Sędziszów Małopolski (10-12 luty 2017 r.)
Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w grze błyskawicznej w Przeworsku (11 grudzień 2016 r.)
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - 2018

baner MPJwSSiB 4

W dniach 10-12 sierpnia rozegrana została największa impreza masowa organizowana przez Polski Związek Szachowy, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, w których wzięło udział około 1000 zawodników. Pierwsza część – szachy szybkie – odbyły się w dniach 10-11 sierpnia. Natomiast - szachy błyskawiczne - rozegrano 12 sierpnia. Gospodarzem zawodów był poraz trzeci i drugi z rzędu Wrocław, a głównym organizatorem Dolnośląski Związek Szachowy..

Podkarpaccy juniorzy i juniorki zdobyli łącznie 7 medali - 6 złotych i 1 brązowy!

Czytaj więcej ...

   

NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ

Olimpiada Szachowa - Batumi, Gruzja 2018

Batumi logo 200 75

Polska czwartą reprezentacją Świata mężczyzn!

Gratulujemy serdecznie.

Czytaj więcej ...

   

W KRAJU

LKS GCKiP Czarna - Drużynowym Wicemistrzem Polski Juniorów na rok 2018

DMPJ

 

 

W Kudowie-Zdrój rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa polski - Ekstraliga Juniorów. Historyczny sukces odniosła drużyna LKS GCKiP Czarna zostając Wicemistrzem Polski Juniorów. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Szanowni Państwo,

Publikujemy komunikat organizacyjny IV Ligi Podkarpackiej Juniorów na rok 2018. Rozgrywki odbedą się 24 listopada 2018r.

Strona turniejowa:  http://chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6001/

>>> Komunikat organizacyjny

Sędzia turnieju
FA Roman Wąsik

Czytaj więcej....

   

kurs nauczyciele

   

W dniach 21 lipca - 29 lipca 2018 roku odbyły się w Kudowie-Zdrój Drużynowe Mistrzostwa Polski JuniorówEkstraliga. W zawodach wystartowało 10 drużyn, a rozegrano je systemem kołowym.

W turnieju zagrała także drużyna z Podkarpacia, LKSz GCKiP Czarna, w składzie: FM Miłosz Szpar, FM Mieszko MIŚ, Jakub CHYŻY, Tymon CZERNEK, Joanna ŚWIĘCH i Martyna WIKAR.

Drużyna z naszego województwa odniosła historyczny sukces zostając DRUŻYNOWYM WICEMISTRZEM POLSKI JUNIORÓW na rok 2018!

Oficjalna strona turnieju

Serwis turniejowy
Tabela turniejowa

Transmisja partii na żywo

 

Kojarzenia - runda 1        
StółGospodarzWynikGośćStół
1 KS Polonia Warszawa 4,0 - 2,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 MUKS Stoczek 45 Białystok 1,5 - 4,5 MKSz Rybnik 2
3 LKSz GCKiP Czarna 1,0 - 5,0 KS Laura Chylice 3
4 UKS Rodło Opole 2,0 - 4,0 HETMAN GKS Katowice 4
5 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,5 - 2,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 5

 

Kojarzenia - runda 2
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 3,5 - 2,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 1
2 HETMAN GKS Katowice 3,5 - 2,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 2
3 KS Laura Chylice 3,5 - 2,5 UKS Rodło Opole 3
4 MKSz Rybnik 0,5 - 5,5 LKSz GCKiP Czarna 4
5 KS Polonia Warszawa 4,5 - 1,5 MUKS Stoczek 45 Białystok 5

 

Kojarzenia - runda 3
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS Stoczek 45 Białystok 4,0 - 2,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 LKSz GCKiP Czarna 3,5 - 2,5 KS Polonia Warszawa 2
3 UKS Rodło Opole 2,0 - 4,0 MKSz Rybnik 3
4 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,0 - 3,0 KS Laura Chylice 4
5 Krakowski Klub Szachistów 1893 2,5 - 3,5 HETMAN GKS Katowice 5

 

Kojarzenia - runda 4
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2,0 - 4,0 HETMAN GKS Katowice 1
2 KS Laura Chylice 1,5 - 4,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 2
3 MKSz Rybnik 3,5 - 2,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 3
4 KS Polonia Warszawa 2,0 - 4,0 UKS Rodło Opole 4
5 MUKS Stoczek 45 Białystok 1,5 - 4,5 LKSz GCKiP Czarna 5

 

101 0602101 0599101 0598101 0597101 0596101 0601

Kojarzenia - runda 5
StółGospodarzWynikGośćStół
1 LKSz GCKiP Czarna 5,5 - 0,5 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 UKS Rodło Opole 2,5 - 3,5 MUKS Stoczek 45 Białystok 2
3 VOTUM SA Polonia Wrocław 2,5 - 3,5 KS Polonia Warszawa 3
4 Krakowski Klub Szachistów 1893 4,0 - 2,0 MKSz Rybnik 4
5 HETMAN GKS Katowice 3,5 - 2,5 KS Laura Chylice 5

 

Kojarzenia - runda 6
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2,5 - 3,5 KS Laura Chylice 1
2 MKSz Rybnik 3,0 - 3,0 HETMAN GKS Katowice 2
3 KS Polonia Warszawa 4,0 - 2,0 Krakowski Klub Szachistów 1893 3
4 MUKS Stoczek 45 Białystok 2,5 - 3,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 4
5 LKSz GCKiP Czarna 5,5 - 0,5 UKS Rodło Opole 5

 

Kojarzenia - runda 7
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS Rodło Opole 2,0 - 4,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,5 - 2,5 LKSz GCKiP Czarna 2
3 Krakowski Klub Szachistów 1893 2,0 - 4,0 MUKS Stoczek 45 Białystok 3
4 HETMAN GKS Katowice 4,5 - 1,5 KS Polonia Warszawa 4
5 KS Laura Chylice 3,5 - 2,5 MKSz Rybnik 5

 

Kojarzenia - runda 8
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 4,0 - 2,0 MKSz Rybnik 1
2 KS Polonia Warszawa 2,0 - 4,0 KS Laura Chylice 2
3 MUKS Stoczek 45 Białystok 0,0 - 6,0 HETMAN GKS Katowice 3
4 LKSz GCKiP Czarna 5,5 - 0,5 Krakowski Klub Szachistów 1893 4
5 UKS Rodło Opole 2,5 - 3,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 5

 

Kojarzenia - runda 9
StółGospodarzWynikGośćStół
1 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,5 - 2,5 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1
2 Krakowski Klub Szachistów 1893 3,0 - 3,0 UKS Rodło Opole 2
3 HETMAN GKS Katowice 2,0 - 4,0 LKSz GCKiP Czarna 3
4 KS Laura Chylice 1,5 - 4,5 MUKS Stoczek 45 Białystok 4
5 MKSz Rybnik 4,5 - 1,5 KS Polonia Warszawa 5

 

TABELA KOŃCOWA

M-ceNrNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+S.Berg.Sz.1
1 7 HETMAN GKS Katowice 1951 15.0 34.0 4;5;6;10;8;1;2; 0.00 6.5
2 3 LKSz GCKiP Czarna 2079 14.0 37.5 9;1;2;10;4;6;7; 0.00 4.5
3 8 KS Laura Chylice 1973 11.0 28.0 3;4;10;9;1; 255.00 3.5
4 5 VOTUM SA Polonia Wrocław 2037 11.0 28.0 6;2;3;4;10; 239.00 5.5
5 9 MKSz Rybnik 1938 9.0 26.5 2;4;5;1; 0.00 4.0
6 1 KS Polonia Warszawa 1955 8.0 25.5 10;2;5;6; 0.00 3.5
7 2 MUKS Stoczek 45 Białystok 1812 8.0 23.0 10;4;6;8; 0.00 6.0
8 10 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 1804 6.0 23.0 6;4;9; 0.00 3.0
9 6 Krakowski Klub Szachistów 1893 1835 5.0 23.5 8;9; 0.00 3.0
10 4 UKS Rodło Opole 1921 3.0 21.0 1; 0.00 5.5

W dniu 20 lipca rozpoczęły się rozgrywki II Ligi Juniorów w Szachach, które trwały do 30 lipca i były rozegrane po raz kolejny w Szczyrku.

Organizatorem, na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, jest UKS Pałac Młodzieży Katowice, który przygotował wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Szczyrku i okolic oraz Otwarty Turniej Szachowy.

Dla kibiców dostępna jest transmisja na żywo z partii turniejowych.

W turnieju grają również drużyny z Podkarpacia: KKSz Urania MOSiR Krosno, RzKSz Rzeszów, KSz Gambit Przeworsk i GKSz Hetman Pilzno.

Rozpoczęły się rozgrywki II Ligi Juniorów w Szachach, które odbywają się w dniach 21 - 30 lipca – 2017 roku w Szczyrku.

Organizatorem, na zlecenie Polskiego Związku Szachowego, jest UKS Pałac Młodzieży Katowice, który przygotował wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Szczyrku i okolic oraz Otwarty Turniej Szachowy.

Dla kibiców jeat dostępna transmisja na żywo z partii turniejowych.

W turnieju grają również drużyny z Podkarpacia: KKSz Urania MOSiR Krosno, RzKSz Rzeszów, KSz Gambit Przeworsk i GKSz Hemtan Pilzno.

II Liga Seniorów 2018

 

Do rozgrywek II Ligi Seniorów na rok 2018 stanęło cztery podkarpackie kluby: RzKSz Rzeszów,  MKSz Gryf Dębica, GKSz Hetman Pilzno oraz TSz Skoczek Sędziszów Młp. Z udziału w ostatniej chwili zrzygnowała drużyna: LKS Parnas Stara Wieś.

Niestety II Liga Seniorów w tym roku nie była szczęśliwa dla wszystkich Podkarpackich drużyn. Ogromny sukces odniosła drużyna klubu MKSz Gryf Dębica zajmując 5 miejsce. Za rok w II Lidze zagrać będzie mogła także druzyna GKSz Hetman Pilzno, która uplasowała się na 17 miejscu. Niestety spadek do III Ligi zanotowały drużyny RzKSz Rzeszów i TSz Skoczek Sędziszów Małopolski. Drużyna z Sędziszowa zapłaciła tzw. "Frycowe", gdyż był to jej pierwszy udział na szczeblu centralnym po ponad 30-letniej nieobecności. Myślimy, że doświadczenie zdobyte zaowocuje w przyszłości i za rok nasze drużyny wrócą silniejsze!

Punktor   Oficjalna Strona II Ligi Seniorów
Punktor   Strona turniejowa
Punktor   Tabela wyników
Punktor   Transmisja partii
Punktor   Baza partii
Punktor   Galeria zdjęć

 

Składy naszych drużyn przedstawiają się w następujący sposób.

17) GKSz Hetman Pilzno

NrTytułNazwisko ImięFed.R. FIDE
1* m Krogulski, Grzegorz POL 2294
2* k Zaskalski, Arkadiusz POL 2186
3* k+ Jaskółka, Tomasz POL 2165
4* FM Markiewicz, Jerzy POL 2170
5* k Mrozek, Przemysław POL 2191
6 k Dubas, Leszek POL 2121
7 k Augustyn, Sebastian POL 2173
8 k Czarnecki, Wojciech POL 1971
9 I++ Markiewicz, Mateusz POL 2024
10* WFM Jałowiec, Halina POL 1917
11 II Tatarczany, Piotr POL 1619
12 I++ Mirowska, Oliwia POL 1503
13 I Pędrak, Paulina POL 1416

20) MKSz GRYF Dębica

NrTytułNazwisko ImięFed.R. FIDE
1* k Kumala, Aleksander POL 2238
2* m Kasperek, Ryszard POL 2172
3* k Cajbel, Maciej POL 2187
4* k Puczyłowski, Marcin POL 2110
5* k+ Żurkowski, Andrzej POL 2076
6* k++ Kasperek, Joanna POL 2051
7 k Kanarkiewicz, Michał POL 2107
8 I++ Kasperek, Rafał POL 1970

30) TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski

NrTytułNazwisko ImięFed.R. FIDE
1* k Kozak, Antoni POL 2157
2* FM Sendera, Jarosław POL 2269
3* I++ Mika, Tomasz POL 2120
4* CM Walentukiewicz, Michał POL 2094
5* I Sondej, Dominik POL 1875
6* I++ Cyboran, Katarzyna POL 1825
7 k Stefański, Robert POL 1671

37) Rzeszowski Klub Szachowy

NrTytułNazwisko ImięFed.R. FIDE
1* k++ Gierulski, Kamil POL 2219
2* I+ Babiarz, Mariusz POL 1931
3* I++ Miąsik, Adrian POL 1830
4* I Ciasnocha, Michał POL 1741
5* I Ziemniak, Piotr POL 1739
6* I++ Kozubal, Aleksandra POL 1754
7 I Nowakowski, Jacek POL 1652
8 II+ Wąsik, Roman POL 1483

 

Runda 1
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS Smecz Konin 3,0 - 3,0 KSz Hetman Płock 1
2 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,0 - 3,0 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 2
3 LKS Zarzewie w Prudniku 1,0 - 5,0 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 3
4 OTSz Ostrów Wielkopolski 3,0 - 3,0 MKSz GRYF Dębica 4
5 KS Korona Zakrzewo 4,5 - 1,5 KSz Miedź II Legnica 5
6 UKS TSz Zieloni Zielonka 1,5 - 4,5 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 6
7 "Rotmistrz" Grudziądz 2,0 - 4,0 UKS 21 Podlesie 7
8 Klub Sportowy Laura Chylice 3,5 - 2,5 UKS GONIEC Staniątki 8
9 ASSz LIPNO STĘSZEW 1,5 - 4,5 YMCA Warszawa 9
10 UKS "Korona" Gdańsk 2,0 - 4,0 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 10
11 KSz "Skoczek" Siedlce 2,5 - 3,5 GKSz Polferries Solny Grzybowo 11
12 Victoria Chróścice 2,5 - 3,5 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 12
13 GLKS Goniec Żarów 2,0 - 4,0 MLKS Ostródzianka Ostróda 13
14 MTSz Mińsk Mazowiecki 4,0 - 2,0 BASZTA MOS II ŻNIN 14
15 KS Roszada Żory 3,5 - 2,5 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 15
16 MCKIS Jaworzno 4,5 - 1,5 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 16
17 Akademia Szachowa Płock 1,5 - 4,5 GKSz Hetman Pilzno 17
18 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 4,0 - 2,0 Skoczek Trojański 18

 

Runda 2
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 5,0 - 1,0 MCKIS Jaworzno 1
2 UKS 21 Podlesie 3,5 - 2,5 GKSz Hetman Pilzno 2
3 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 2,0 - 4,0 Klub Sportowy Laura Chylice 3
4 YMCA Warszawa 4,5 - 1,5 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 4
5 GKSz Polferries Solny Grzybowo 4,0 - 2,0 KS Korona Zakrzewo 5
6 MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5 - 2,5 KS Roszada Żory 6
7 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 3,0 - 3,0 MTSz Mińsk Mazowiecki 7
8 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 2,0 - 4,0 VOTUM SA Polonia Wrocław 8
9 KSz Hetman Płock 6,0 - 0,0 Rzeszowski Klub Szachowy 9
10 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 3,0 - 3,0 OTSz Ostrów Wielkopolski 10
11 MKSz GRYF Dębica 2,5 - 3,5 UKS Smecz Konin 11
12 KSz Miedź II Legnica 3,0 - 3,0 ASSz LIPNO STĘSZEW 12
13 UKS GONIEC Staniątki 2,5 - 3,5 UKS TSz Zieloni Zielonka 13
14 KSz "Skoczek" Siedlce 1,5 - 4,5 UKS "Korona" Gdańsk 14
15 GLKS Goniec Żarów 3,0 - 3,0 Victoria Chróścice 15
16 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 4,0 - 2,0 Akademia Szachowa Płock 16
17 BASZTA MOS II ŻNIN 3,5 - 2,5 LKS Zarzewie w Prudniku 17
18 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 1,0 - 5,0 "Rotmistrz" Grudziądz 18

 IMG 3320IMG 3347

IMG 3348IMG 3349

IMG 3350IMG 3351

IMG 3352IMG 3356

IMG 3357IMG 3359

IMG 3360IMG 4091

Runda 3
StółGospodarzWynikGośćStół
1 YMCA Warszawa 2,5 - 3,5 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 1
2 GKSz Polferries Solny Grzybowo 3,5 - 2,5 UKS 21 Podlesie 2
3 Klub Sportowy Laura Chylice 3,0 - 3,0 MLKS Ostródzianka Ostróda 3
4 MTSz Mińsk Mazowiecki 2,0 - 4,0 KSz Hetman Płock 4
5 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,0 - 3,0 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 5
6 UKS Smecz Konin 3,5 - 2,5 OTSz Ostrów Wielkopolski 6
7 UKS TSz Zieloni Zielonka 3,5 - 2,5 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 7
8 UKS "Korona" Gdańsk 2,5 - 3,5 KS Korona Zakrzewo 8
9 "Rotmistrz" Grudziądz 3,5 - 2,5 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 9
10 MCKIS Jaworzno 3,5 - 2,5 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 10
11 GKSz Hetman Pilzno 3,0 - 3,0 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 11
12 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 3,5 - 2,5 BASZTA MOS II ŻNIN 12
13 KS Roszada Żory 2,0 - 4,0 KSz Miedź II Legnica 13
14 Skoczek Trojański 2,0 - 4,0 Victoria Chróścice 14
15 Rzeszowski Klub Szachowy 1,0 - 5,0 MKSz GRYF Dębica 15
16 ASSz LIPNO STĘSZEW 3,0 - 3,0 GLKS Goniec Żarów 16
17 LKS Zarzewie w Prudniku 4,0 - 2,0 KSz "Skoczek" Siedlce 17
18 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0 - 3,0 UKS GONIEC Staniątki 18

 

Runda 4
StółGospodarzWynikGośćStół
1 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 2,0 - 4,0 GKSz Polferries Solny Grzybowo 1
2 KSz Hetman Płock 2,0 - 4,0 Klub Sportowy Laura Chylice 2
3 MLKS Ostródzianka Ostróda 2,0 - 4,0 UKS Smecz Konin 3
4 MCKIS Jaworzno 2,0 - 4,0 VOTUM SA Polonia Wrocław 4
5 KS Korona Zakrzewo 1,5 - 4,5 UKS TSz Zieloni Zielonka 5
6 UKS 21 Podlesie 5,0 - 1,0 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 6
7 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 2,5 - 3,5 YMCA Warszawa 7
8 Victoria Chróścice 2,5 - 3,5 "Rotmistrz" Grudziądz 8
9 KSz Miedź II Legnica 2,0 - 4,0 GKSz Hetman Pilzno 9
10 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 2,5 - 3,5 MTSz Mińsk Mazowiecki 10
11 MKSz GRYF Dębica 3,5 - 2,5 UKS "Korona" Gdańsk 11
12 OTSz Ostrów Wielkopolski 4,0 - 2,0 ASSz LIPNO STĘSZEW 12
13 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 4,0 - 2,0 GLKS Goniec Żarów 13
14 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 4,5 - 1,5 KS Roszada Żory 14
15 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 2,5 - 3,5 LKS Zarzewie w Prudniku 15
16 BASZTA MOS II ŻNIN 5,5 - 0,5 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 16
17 UKS GONIEC Staniątki 4,0 - 2,0 Skoczek Trojański 17
18 Akademia Szachowa Płock 2,5 - 3,5 Rzeszowski Klub Szachowy 18

 

Runda 5
StółGospodarzWynikGośćStół
1 Klub Sportowy Laura Chylice 2,5 - 3,5 GKSz Polferries Solny Grzybowo 1
2 UKS Smecz Konin 2,5 - 3,5 VOTUM SA Polonia Wrocław 2
3 "Rotmistrz" Grudziądz 1,5 - 4,5 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 3
4 UKS TSz Zieloni Zielonka 2,5 - 3,5 UKS 21 Podlesie 4
5 YMCA Warszawa 2,5 - 3,5 KSz Hetman Płock 5
6 GKSz Hetman Pilzno 4,5 - 1,5 MLKS Ostródzianka Ostróda 6
7 MTSz Mińsk Mazowiecki 2,0 - 4,0 MKSz GRYF Dębica 7
8 LKS Zarzewie w Prudniku 2,5 - 3,5 OTSz Ostrów Wielkopolski 8
9 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 5,0 - 1,0 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 9
10 BASZTA MOS II ŻNIN 3,5 - 2,5 MCKIS Jaworzno 10
11 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 3,5 - 2,5 KS Korona Zakrzewo 11
12 UKS GONIEC Staniątki 3,0 - 3,0 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 12
13 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 2,5 - 3,5 KSz Miedź II Legnica 13
14 Rzeszowski Klub Szachowy 1,0 - 5,0 Victoria Chróścice 14
15 UKS "Korona" Gdańsk 3,0 - 3,0 ASSz LIPNO STĘSZEW 15
16 KS Roszada Żory 3,0 - 3,0 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 16
17 GLKS Goniec Żarów 4,0 - 2,0 KSz "Skoczek" Siedlce 17
18 Skoczek Trojański 2,5 - 3,5 Akademia Szachowa Płock 18

 IMG 3379IMG 3380

IMG 3381IMG 3388

IMG 3389IMG 3402IMG 3404IMG 3406IMG 3407IMG 3408IMG 3409IMG 3410IMG 3411IMG 3514IMG 3516IMG 3517

Runda 6
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKSz Polferries Solny Grzybowo 3,5 - 2,5 GKSz Hetman Pilzno 1
2 VOTUM SA Polonia Wrocław 0,5 - 5,5 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 2
3 UKS 21 Podlesie 3,0 - 3,0 UKS Smecz Konin 3
4 MKSz GRYF Dębica 3,0 - 3,0 Klub Sportowy Laura Chylice 4
5 KSz Hetman Płock 5,5 - 0,5 UKS TSz Zieloni Zielonka 5
6 OTSz Ostrów Wielkopolski 4,5 - 1,5 "Rotmistrz" Grudziądz 6
7 YMCA Warszawa 3,0 - 3,0 BASZTA MOS II ŻNIN 7
8 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 2,5 - 3,5 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 8
9 KSz Miedź II Legnica 1,5 - 4,5 MTSz Mińsk Mazowiecki 9
10 Victoria Chróścice 3,5 - 2,5 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 10
11 MLKS Ostródzianka Ostróda 3,0 - 3,0 MCKIS Jaworzno 11
12 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 1,5 - 4,5 UKS GONIEC Staniątki 12
13 KS Korona Zakrzewo 2,0 - 4,0 GLKS Goniec Żarów 13
14 ASSz LIPNO STĘSZEW 3,5 - 2,5 LKS Zarzewie w Prudniku 14
15 Akademia Szachowa Płock 2,5 - 3,5 UKS "Korona" Gdańsk 15
16 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 4,0 - 2,0 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 16
17 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,5 - 3,5 Rzeszowski Klub Szachowy 17
18 KSz "Skoczek" Siedlce 3,5 - 2,5 Skoczek Trojański 18

 

Runda 7
StółGospodarzWynikGośćStół
1 GKSz Polferries Solny Grzybowo 2,5 - 3,5 KSz Hetman Płock 1
2 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 2,5 - 3,5 UKS 21 Podlesie 2
3 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,0 - 3,0 MKSz GRYF Dębica 3
4 Klub Sportowy Laura Chylice 3,0 - 3,0 OTSz Ostrów Wielkopolski 4
5 UKS Smecz Konin 4,5 - 1,5 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 5
6 MTSz Mińsk Mazowiecki 1,5 - 4,5 YMCA Warszawa 6
7 GKSz Hetman Pilzno 2,0 - 4,0 Victoria Chróścice 7
8 BASZTA MOS II ŻNIN 1,5 - 4,5 MLKS Ostródzianka Ostróda 8
9 UKS TSz Zieloni Zielonka 3,5 - 2,5 "Rotmistrz" Grudziądz 9
10 GLKS Goniec Żarów 3,5 - 2,5 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 10
11 UKS GONIEC Staniątki 2,0 - 4,0 KSz Miedź II Legnica 11
12 Rzeszowski Klub Szachowy 4,5 - 1,5 UKS "Korona" Gdańsk 12
13 MCKIS Jaworzno 2,5 - 3,5 ASSz LIPNO STĘSZEW 13
14 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 3,5 - 2,5 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 14
15 KS Korona Zakrzewo 3,5 - 2,5 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 15
16 LKS Zarzewie w Prudniku 3,5 - 2,5 KS Roszada Żory 16
17 KSz "Skoczek" Siedlce 4,5 - 1,5 Akademia Szachowa Płock 17
18 Skoczek Trojański 4,0 - 2,0 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 18

 IMG 3527IMG 3542IMG 3543IMG 3545IMG 4005IMG 4105IMG 4106

Runda 8
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS Smecz Konin 3,5 - 2,5 GKSz Polferries Solny Grzybowo 1
2 KSz Hetman Płock 2,5 - 3,5 UKS 21 Podlesie 2
3 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 2,5 - 3,5 Klub Sportowy Laura Chylice 3
4 Victoria Chróścice 2,0 - 4,0 VOTUM SA Polonia Wrocław 4
5 OTSz Ostrów Wielkopolski 3,0 - 3,0 YMCA Warszawa 5
6 MKSz GRYF Dębica 5,0 - 1,0 GLKS Goniec Żarów 6
7 MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5 - 2,5 UKS TSz Zieloni Zielonka 7
8 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 2,0 - 4,0 MTSz Mińsk Mazowiecki 8
9 KSz Miedź II Legnica 5,0 - 1,0 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 9
10 GKSz Hetman Pilzno 3,5 - 2,5 BASZTA MOS II ŻNIN 10
11 ASSz LIPNO STĘSZEW 5,0 - 1,0 Rzeszowski Klub Szachowy 11
12 "Rotmistrz" Grudziądz 2,0 - 4,0 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 12
13 LKS Zarzewie w Prudniku 4,5 - 1,5 UKS GONIEC Staniątki 13
14 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 2,0 - 4,0 KS Korona Zakrzewo 14
15 UKS "Korona" Gdańsk 3,5 - 2,5 MCKIS Jaworzno 15
16 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 1,0 - 5,0 KSz "Skoczek" Siedlce 16
17 KS Roszada Żory 3,0 - 3,0 Skoczek Trojański 17
18 Akademia Szachowa Płock 3,0 - 3,0 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 18

 

Runda 9
StółGospodarzWynikGośćStół
1 UKS 21 Podlesie 3,0 - 3,0 MKSz GRYF Dębica 1
2 VOTUM SA Polonia Wrocław 3,0 - 3,0 GKSz Polferries Solny Grzybowo 2
3 Klub Sportowy Laura Chylice 5,0 - 1,0 UKS Smecz Konin 3
4 KSz Hetman Płock 3,5 - 2,5 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 4
5 YMCA Warszawa 3,0 - 3,0 MLKS Ostródzianka Ostróda 5
6 OTSz Ostrów Wielkopolski 4,0 - 2,0 GKSz Hetman Pilzno 6
7 Victoria Chróścice 2,0 - 4,0 KSz Miedź II Legnica 7
8 MTSz Mińsk Mazowiecki 4,5 - 1,5 ASSz LIPNO STĘSZEW 8
9 GLKS Goniec Żarów 2,5 - 3,5 UKS TSz Zieloni Zielonka 9
10 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 3,0 - 3,0 LKS Zarzewie w Prudniku 10
11 KS Korona Zakrzewo 4,0 - 2,0 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 11
12 BASZTA MOS II ŻNIN 2,5 - 3,5 UKS "Korona" Gdańsk 12
13 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 2,5 - 3,5 KSz "Skoczek" Siedlce 13
14 Rzeszowski Klub Szachowy 3,0 - 3,0 "Rotmistrz" Grudziądz 14
15 UKS GONIEC Staniątki 3,5 - 2,5 KS Roszada Żory 15
16 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 3,5 - 2,5 Skoczek Trojański 16
17 MCKIS Jaworzno 4,5 - 1,5 Akademia Szachowa Płock 17
18 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0 - 3,0 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 18

 

M-ceNrNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+Sz.1
1 7 UKS 21 Podlesie 2192 14.0 31.5 25;17;18;6;3;1; 6.0
2 1 KSz Hetman Płock 2333 13.0 33.5 37;14;9;6;11;3; 4.0
3 8 Klub Sportowy Laura Chylice 2191 13.0 31.5 26;24;1;3;19; 4.5
4 11 GKSz Polferries Solny Grzybowo 2182 13.0 30.0 29;23;7;3;8;17; 5.5
5 22 MKSz GRYF Dębica 2128 12.0 32.0 37;10;14;31; 3.0
6 4 OTSz Ostrów Wielkopolski 2293 12.0 30.5 27;21;25;17; 4.5
7 19 UKS Smecz Konin 2140 12.0 28.5 22;4;13;20;11; 4.5
8 2 VOTUM SA Polonia Wrocław 2320 12.0 28.0 30;16;19;12; 4.5
9 9 YMCA Warszawa 2191 11.0 31.0 27;18;28;14; 5.5
10 14 MTSz Mińsk Mazowiecki 2162 11.0 29.0 32;30;5;20;27; 6.0
11 5 KSz Miedź II Legnica 2232 11.0 28.5 33;30;26;28;12; 6.0
12 13 MLKS Ostródzianka Ostróda 2167 11.0 28.0 31;33;32;6; 4.5
13 3 MKS "Sandecja" Nowy Sącz 2303 10.0 33.0 21;16;9;25;2; 6.5
14 23 KS Korona Zakrzewo 2125 10.0 27.5 5;10;15;24;20; 5.5
15 6 UKS TSz Zieloni Zielonka 2203 10.0 25.5 26;20;23;25;31; 4.0
16 12 Victoria Chróścice 2167 9.0 28.5 36;37;28;17; 5.0
17 17 GKSz Hetman Pilzno 2156 9.0 28.5 35;5;13;32; 2.5
18 29 KSz "Skoczek" Siedlce 2088 9.0 27.5 36;35;30;28; 1.5
19 21 LKS Zarzewie w Prudniku 2131 9.0 27.0 29;24;33;26; 5.5
20 10 UKS "Korona" Gdańsk 2186 9.0 26.5 29;35;16;32; 5.5
21 27 ASSz LIPNO STĘSZEW 2099 9.0 26.0 21;16;37; 3.0
22 18 APA SMART SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 2154 9.0 25.5 36;32;23;25; 1.5
23 20 UKS "Pionier" Jastrzębie-Zdrój 2139 8.0 27.0 33;15;18; 6.0
24 26 UKS GONIEC Staniątki 2105 8.0 26.5 36;15;33; 4.5
25 31 GLKS Goniec Żarów 2026 8.0 25.0 29;23;18; 7.0
26 37 Rzeszowski Klub Szachowy 1869 8.0 20.5 35;34;10; 5.0
27 32 BASZTA MOS II ŻNIN 2015 7.0 26.5 21;34;16; 3.5
28 16 MCKIS Jaworzno 2159 7.0 26.0 34;24;35; 3.0
29 28 UKS MDK-1 HETMAN Bydgoszcz 2090 7.0 25.0 10;24; 5.0
30 25 "Rotmistrz" Grudziądz 2120 7.0 24.5 34;15;12; 5.5
31 15 Hetman ubezpieczenia7dni Konin 2160 7.0 24.5 35;31;36; 4.0
32 24 UKS EL-TUR SP3 Bogatynia 2123 6.0 26.0 6;30; 4.0
33 33 KS Roszada Żory 2005 5.0 23.5 15; 1.5
34 30 TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski 2068 5.0 22.5 12; 4.0
35 36 Skoczek Trojański 1928 4.0 23.5 34; 3.0
36 35 Akademia Szachowa Płock 1949 4.0 21.0 36; 3.5
37 34 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 1978 4.0 19.5   3.5

DMP 2015Od 1 września 2017 roku w Szklarskiej Porębie rozgrywana była II Liga Seniorów. Podkarpacie reprezentowało 4 kluby: GKSz Hetman Pilzno, MKSz GRYF DĘBICA, LKS "Parnas" Stara Wieś, Rzeszowski Klub Szachowy. Organizatorem był Polski Związek Szachowy. Turniej trwał do 10 września. Rozegranych zostało 9 rund systemem szwajcarskim. Drużyny z miejsc 1-3 awansowały do I Ligi Szachowej, natomiast drużyny, które zajęły miejsca 25 i dalsze, spadły do lig wojewódzkich.

Tegoroczne zmagania dla naszych zespołów były udane. Ligę II opuściła tylko drużyna RzKSz Rzeszów.

 

Punktor   Strona turniejowa Punktor   Tabela wyników Punktor   Baza partii Punktor   Galeria zdjęć

Zrzut ekranu 376

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
2
Artykułów:
366
Odsłon artykułów:
1161805
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy