Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 6 sierpnia 2020 do Krzysztofa Skiby wyłącznie drogą emailową - krzysiekskiba7@o2.pl.

Zobacz Komunikat Podkarpackiego Związku Szachowego

Zobacz Komunikat organizatora (DZSzach)

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 8 sierpnia. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach.
 
 
 
   

Clipboard01

   

 

 

Zlota Wieza banner

 

Ogólnopolski masowy turniej o "Złotą Wieżę", jest jed­nym z naj­star­szych tur­nie­jów sza­cho­wych w Pol­sce i w Eu­ro­pie. Ini­cja­to­rem po­wo­ła­nia „Zło­tej Wie­ży” - im­pre­zy spor­to­wej dla mło­dzie­ży wiej­skiej i z ma­łych miast zrze­szo­nych w LZS byli dwaj dzien­ni­ka­rze: Romuald FreyMi­chał Kier­czyń­ski. W zło­tych latach, „Zło­tej Wie­ży” pa­tro­no­wa­ło Mi­ni­ster­stwo Kul­tu­ry i Sztu­ki, co otwo­rzy­ło sza­chi­stom wiej­skim sale i kom­na­ty wie­lu naj­pięk­niej­szych zam­ków i pa­ła­ców w kra­ju.

W tym roku organizacja 58 edycji turnieju przypadła Zrzeszeniu LZS w Szczecinie. Turniej odbywa się w Mielnie w dniach od 7 do 12 czerwca 2016 roku.  Z województwa podkarpackiego wystąpią 2 zespoły z Czarnej.

 

Zwycięzcy ZŁOTEJ WIEŻY z lat 1958-2015

Serwis turniejowy
Tabela wyników

 

Runda 1 - 2016.06.08

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  MLKS Nadnarwianka Pułtusk 3½ - ½  UKS 21 Podlesie
2  MGLKs Oława 0 - 4  LZN Wieża Pręgów
3  LKSz GCKiP Czarna  3 - 1  UKS Giecek Radków
4  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski  1½ - 2½  GKSz Solny Grzybowo
5  LKS "Zarzewie" Prudnik 4 - 0  STMGK Strzelce Krajeńskie
6  MLKS Ostródzianka Ostróda 0 - 4  LZS "Vikrotia" Chróścice
7  LKS Chrobry Gniezno 2 - 2  LKS PARK Starzenice
8  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy 1½ - 2½  MUKS Stoczek 45 Białystok
9  UKS "Korona" Gdańsk 4 - 0  LKS Mechanik Stargard
10  KSz Marator Łomża 0 - 4  LKSz GCKiP II Czarna
11  LKS Stomil Bełchatów 4 - 0  LKS "Lotos" Jabłonna
12  UKS Gambit Tarnowiec  -  PAUZA    

 

Runda 2 - 2016.06.08

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  LZS "Vikrotia" Chróścice 0 - 4  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
2  LZN Wieża Pręgów 4 - 0  UKS "Korona" Gdańsk
3  MUKS Stoczek 45 Białystok  2½ - 1½  LKSz GCKiP Czarna
4  GKSz Solny Grzybowo  2 - 2  LKS Stomil Bełchatów
5  LKSz GCKiP II Czarna 2½ - 1½  LKS "Zarzewie" Prudnik
6  UKS Gambit Tarnowiec 0 - 4  LKS Chrobry Gniezno
7  LKS PARK Starzenice 1½ - 2½  MGLKs Oława
8  UKS 21 Podlesie  - 1½  MLKS Ostródzianka Ostróda
9  UKS Giecek Radków 2 - 2  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy
10  LKS Mechanik Stargard - / +  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski
11  STMGK Strzelce Krajeńskie 2½ - 1½  KSz Marator Łomża
12  LKS "Lotos" Jabłonna  -  PAUZA    

 

Runda 3 - 2016.06.09

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  MLKS Nadnarwianka Pułtusk 2 - 2  MUKS Stoczek 45 Białystok
2  LKSz GCKiP II Czarna ½ - 3½  LZN Wieża Pręgów
3  LKS Chrobry Gniezno 2½ - 1½  GKSz Solny Grzybowo
4  LKS Stomil Bełchatów - 2  LZS "Vikrotia" Chróścice
5  LKSz GCKiP Czarna - ½  UKS 21 Podlesie
6  LKS "Zarzewie" Prudnik - ½  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski
7  UKS "Korona" Gdańsk - ½  STMGK Strzelce Krajeńskie
8  MGLKs Oława 3 - 1  UKS Giecek Radków
9  LKS "Lotos" Jabłonna 1 - 3  LKS PARK Starzenice
10  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy 3 - 1  UKS Gambit Tarnowiec
11  LKS Mechanik Stargard 2 - 2  MLKS Ostródzianka Ostróda
12  KSz Marator Łomża  -  PAUZA    

 

Runda 4 - 2016.06.09

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  LZN Wieża Pręgów 2 - 2  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
2  MUKS Stoczek 45 Białystok - ½  LKS Chrobry Gniezno
3  LKSz GCKiP Czarna 3 - 1  LKSz GCKiP II Czarna
4  LKS Stomil Bełchatów - 2½  LKS "Zarzewie" Prudnik
5  MGLKs Oława 2 - 2  UKS "Korona" Gdańsk
6  GKSz Solny Grzybowo 2 - 2  LKS PARK Starzenice
7  LZS "Vikrotia" Chróścice 2 - 2  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy
8  UKS 21 Podlesie - 2½  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski
9  MLKS Ostródzianka Ostróda 1 - 3  STMGK Strzelce Krajeńskie
10  UKS Giecek Radków 4 - 0  LKS "Lotos" Jabłonna
11  KSz Marator Łomża 2 - 2  UKS Gambit Tarnowiec
12  LKS Mechanik Stargard  -  PAUZA    

 

Runda 5 - 2016.06.10

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  MUKS Stoczek 45 Białystok - 1½  LZN Wieża Pręgów
2  MLKS Nadnarwianka Pułtusk 2½ - 1½  LKSz GCKiP Czarna
3  LKS "Zarzewie" Prudnik 3 - 1   UKS "Korona" Gdańsk
4  LKS Chrobry Gniezno  2½ - 1½  MGLKs Oława
5  STMGK Strzelce Krajeńskie 3 - 1  GKSz Solny Grzybowo
6  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski 0 - 4  LZS "Vikrotia" Chróścice
7  LKS PARK Starzenice ½ - 3½  LKSz GCKiP II Czarna
8  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy 1 - 3  LKS Stomil Bełchatów
9  UKS 21 Podlesie 2½ - 1½  UKS Giecek Radków
10  UKS Gambit Tarnowiec - 2½  LKS Mechanik Stargard
11  LKS "Lotos" Jabłonna 0 - 4  KSz Marator Łomża
12  MLKS Ostródzianka Ostróda  -  PAUZA    

 

Runda 6 - 2016.06.10

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  LKS "Zarzewie" Prudnik 2½ - 1½  MUKS Stoczek 45 Białystok
2  LKS Chrobry Gniezno ½ - 3½  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
3  LZN Wieża Pręgów 2 - 2  LKSz GCKiP Czarna
4  LZS "Vikrotia" Chróścice 3 - 1  STMGK Strzelce Krajeńskie
5  LKSz GCKiP II Czarna 2½ - 1½  LKS Stomil Bełchatów
6  UKS "Korona" Gdańsk  - 2½  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski
7  GKSz Solny Grzybowo 2 - 2  MGLKs Oława
8  LKS Mechanik Stargard 0 - 4  UKS 21 Podlesie
9  KSz Marator Łomża 1 - 3  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy
10  LKS PARK Starzenice 3 - 1  UKS Gambit Tarnowiec
11  MLKS Ostródzianka Ostróda 4 - 0  LKS "Lotos" Jabłonna
12  UKS Giecek Radków  -  PAUZA    

 

Runda 7 - 2016.06.11

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  MLKS Nadnarwianka Pułtusk 3 - 1  LKS "Zarzewie" Prudnik
2  MUKS Stoczek 45 Białystok 2½ - 1½  LKSz GCKiP II Czarna
3  LZS "Vikrotia" Chróścice  1½ - 2½  LZN Wieża Pręgów
4  LKSz GCKiP Czarna  1 - 3  LKS Chrobry Gniezno
5  LKS Stomil Bełchatów 2½ - 1½  LKS PARK Starzenice
6  STMGK Strzelce Krajeńskie 2½ - 1½  UKS 21 Podlesie
7  MGLKs Oława 3 - 1  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski
8  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy 1 - 3  GKSz Solny Grzybowo
9  UKS Giecek Radków 4 - 0  LKS Mechanik Stargard
10  KSz Marator Łomża 1½ - 2½  MLKS Ostródzianka Ostróda
11  UKS Gambit Tarnowiec 2 - 2  LKS "Lotos" Jabłonna
12  UKS "Korona" Gdańsk  -  PAUZA    

 

Runda 8 - 2016.06.11

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  LKS Stomil Bełchatów 1 - 3  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
2  MUKS Stoczek 45 Białystok  - ½  LZS "Vikrotia" Chróścice
3  LZN Wieża Pręgów 2½ - 1½  LKS "Zarzewie" Prudnik
4  STMGK Strzelce Krajeńskie 1 - 3  LKS Chrobry Gniezno
5  LKSz GCKiP II Czarna 2 - 2  MGLKs Oława
6  GKSz Solny Grzybowo 2 - 2  LKSz GCKiP Czarna
7  MLKS Ostródzianka Ostróda 1 - 3  UKS "Korona" Gdańsk
8  UKS 21 Podlesie 2 - 2  LKS PARK Starzenice
9  UKS Giecek Radków 4 - 0  KSz Marator Łomża
10  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski 3 - 1  UKS Gambit Tarnowiec
11  LKS "Lotos" Jabłonna ½ - 3½  LKS Mechanik Stargard
12  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy  -  PAUZA    

 

Runda 9 - 2016.06.12

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  MLKS Nadnarwianka Pułtusk 2½ - 1½  LKSz GCKiP II Czarna
2  MGLKs Oława ½ - 3½  MUKS Stoczek 45 Białystok
3  LKS Chrobry Gniezno 2 - 2  LZN Wieża Pręgów
4  LKS "Zarzewie" Prudnik 4 - 0  UKS Giecek Radków
5  LKSz GCKiP Czarna  - 2½  LKS Stomil Bełchatów
6  UKS "Korona" Gdańsk 2 - 2  GKSz Solny Grzybowo
7  UKS GIM. Dwójka Tomaszów Lubelski 3 - 1  STMGK Strzelce Krajeńskie
8  LZS "Vikrotia" Chróścice 2 - 2  UKS 21 Podlesie
9  LKS "Lotos" Jabłonna  - 2½  Myślenicki Ludowy Klub Szachowy
10  LKS Mechanik Stargard  - 2½  KSz Marator Łomża
11  UKS Gambit Tarnowiec 1 - 3  MLKS Ostródzianka Ostróda
12  LKS PARK Starzenice  -  PAUZA    

 

Tabela końcowa

M-ce  Nazwa drużynyPkt. meczowePkt. małeSz. 1
1   MLKS Nadnarwianka Pułtusk 16,0 26,0 4,5
2   MUKS Stoczek 45 Białystok 15,0 24,0 5,5
3   LZN Wieża Pręgów 13,0 24,0 5,0
4   LKS Zarzewie Prudnik 12,0 23,5 7,0
5   LKS Chrobry Gniezno 12,0 20,0 5,5
6   LKS Stomil Bełchatów 10,0 20,0 5,0
7   UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 10,0 18,0 4,5
8   LZS Vikrotia Chróścice 9,0 19,0 6,0
9   LKSz GCKiP II Czarna 9,0 19,0 3,5
10   UKS "Korona" Gdańsk 9,0 19,0 3,0
11   Myślenicki Ludowy Klub Szachowy 9,0 18,0 4,5
12   GKSz Solny Grzybowo 9,0 18,0 3,5
13   MGLKs Oława 9,0 16,5 5,5
14   UKS Giecek Radków 8,0 19,5 5,5
15   LKSz GCKiP Czarna 8,0 19,0 6,0
16   LKS PARK Starzenice 8,0 17,5 5,0
17   MLKS Ostródzianka Ostróda 8,0 17,0 7,0
18   UKS 21 Podlesie 8,0 17,0 3,5
19   STMGK Strzelce Krajeńskie 8,0 14,5 1,5
20   KSz Marator Łomża 6,0 14,5 2,0
21   LKS Mechanik Stargard 6,0 11,5 2,0
22   UKS Gambit Tarnowiec 3,0 11,5 3,0
23   LKS "Lotos" Jabłonna 2,0 7,0 0,5

 

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1610900
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy