Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Eliminacjach do Mistrzostw Polski które odbędą się w dniach 23-30.09.2020 w Murzasichle (województwo Małopolskie). Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 15.09.2020 do Pawła Zaskalskiego wyłącznie drogą emailową - p.zaskalski@pzszach.pl.

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 18 września. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach
 
 

 

 
 
 
   

Clipboard01

   

 

 

 

MPJ 8 2016 logo 

Zawody po raz czwarty rozegrano w ,,stolicy dziecięcych szachów” czyli w OW Poronin. Wystartowało 149 zawodników. W turnieju chłopców 96 i 53 dziewczęta. W sumie organizator zakwaterował 483 osoby. Kilka osób wybrało utrudnienia i dojazdy na rundy.

Bardzo dobre warunki zakwaterowania, bogate i urozmaicone wyżywienie oraz bardzo dużo miejsca do spędzania wolnego czasu (boiska, basen, sauny, salony gier z bilardami, piłkarzykami, tenisem stołowym, cymbergajem), plac zabaw, sale do analiz, telewizyjne, kominkowe , szałasy grillowe. 24 h serwis kawowy oraz miła i życzliwa obsługa.

To już tradycja, którą organizatorzy starają się rokrocznie kontynuować aby uczestnicy wracali z mistrzostw nie tylko zadowoleni z wyników ale i pobytu w OW Limba.

W pierwszym dniu od godziny 14.00 do 1.00 w nocy gorąco było w biurze zawodów. Rozlokowanie prawie 500 osób a w dodatku weryfikacja zawodników to ogromny wysiłek. Niestety w tej kategorii wiekowej często rodzice i działacze klubowi zapominają o terminach płatności opłat, który minął 20 kwietnia i miał być przelewowy. Do żartów a może ciekawego wniosku na przyszłość można zaliczyć zdziwienie niektórych uczestników, że organizatorzy nie przyjmują płatności kartą?

O godzinie 20.00 na odprawie technicznej uczestnicy zostali przywitani przez dyrektora zawodów Mariana Sadzikowskiego oraz sędziego głównego Zenona Chojnickiego.

W drugim dniu z rozpędu zagrano trzy rundy. Ładna pogoda pozwalała zawodnikom na relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu. W ruchu były piłki. Część rodziców decydowała się na krótkie wycieczki.

O godzinie 18.00 symultanę na 43 szachownicach rozegrał IM Daniel Sadzikowski. Po trzech godzinach i przejściu 2 km i ponad 2 tys.  posunięć tylko jednemu z uczestników udało się zremisować. Był nim Andrzej Mazurkiewicz- rodzic zawodnika Miłosza z UKS SP 1 Leżajsk.

W trzecim dniu po IV i V rundzie na boiskach odbywały się zabawy z animatorem i piłkami. Najsprytniejsi nagradzani byli słodyczami. Następnie o 17.30 w sali gier rozgrano V Mistrzostwa OW Limby w piłkarzykach parami. Wystartowały 72 pary !!!

Zwyciężyli Miłosz I Andrzej Mazurkiewicz z Leżajska przed Bartoszem i Bernardem Kuska oraz Ireną i Michałem Karzel.

Zaraz po tym  ośrodek opanowała góralska atmosfera. Dwie orkiestry góralskie w obu szałasach przygrywały skoczne regionalne i nie tylko kawałki. Zapachy z grillow roznosiły się po okolicy. Tańce dla niektórych trwały bardzo długo.  czwartym dniu zawodów popsuła się pogoda ale i tak po rozegraniu dwóch rund aż 168 uczestników z przewodnikiem Remigiuszem Lichotą  wyjechało na wycieczkę na przełom Białki. Po powrocie obfita kolacja i wyczuć można było, że wszyscy myślą już o ostatnich partiach.

O 21.00 Organizatorzy, sędziowie i obserwator z ramienia PZSzach spotkali się z liczną rzeszą opiekunów na ewaluację zawodów. Marian Sadzikowski w skrócie przedstawił zarys pracy włożonej w przygotowania i przeprowadzenie imprezy. Wspomniał o utrudnieniach wynikających czasami z braku znajomości regulaminów ze strony rodziców. Wysłuchano wielu pochlebnych opinii jak również uwagi i propozycje w kierunku udoskonalenia pracy w przyszłości. Sędziowie i organizatorzy podziękowali opiekunom za wzorową postawę w czasie całych zawodów.

W ostatnim dniu przy pełnej koncentracji młodzi zawodnicy rozegrali ostatnie dwie rundy. Wielu liczyło na korzystne dla nich układy w tabeli. Jednak największą odpornością i umiejętnościami popisali się późniejsi medaliści :

Medaliści MPM do 8 lat w kategorii chłopców

1.Borowik, Wojciech 2.Wielgus, Wojciech 3.Baszczyński, Gabriel Medalistki MPM do 8 lat w kategorii dziewcząt: 1.Śmietańska, Wiktoria 2.Pastuszka, Aleksandra 3.Szczotka, Klara

Szczególnie wygrana sześcioletniej wrocławianki Wiktorii Śmietańskiej jest wielką niespodzianką i objawieniem prawdopodobnie ogromnego talentu. Ma ona szansę jeszcze dwa razy zostać mistrzynią młodziczek do 8 lat !!! W kategorii chłopców rywalizacja była bardzo wyrównana a lublinianin Wojciech Borowik popisał się świetnym finiszem w końcówce turnieju. Pozbawił kilku faworytów medalu.

Zakończenie zawodów odbyło się tradycyjnie w góralskim szałasie. W ekspresowym tempie rozdano 156 pięknych pucharów, którymi zawodnicy i opiekunowie byli oczarowani. W tym roku sponsorzy szczególnie dopisali :

Nagrody zostały zakupione ze środków budżetu Województwa Małopolskiego , OW Limba Poronin oraz szeregu przyjaznych szachom dziecięcym firm.

Mamy nadzieję , że kolejna szachowa impreza w Poroninie pozostanie na długo w pamięci ich uczestników a innych organizatorów zmotywuje.

 

Serwis turniejowy - chłopcy do lat 8
Serwis turniejowy - dziewczęta do lat 8

Wyniki naszych młodzików:

 

  1. Chłopcy 8 lat (zawodników 96) - 5 miejsce: Hubert ZIĘBA; 48 miejsce: Milosz MAZURKIEWICZ; 54 miejsce: Filip BIAŁEK; 76 miejsce: Stanisław CIEŚLA; 79 miejsce: Jakub BIAŁEK

 

Tabele z wynikami
                                                     
CHŁOPCY - 8       DZIEWCZĘTA - 8
                                                                                               

 

 

 

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1660250
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy