Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

LKSz GCKiP Czarna Mistrzem Polski Juniorów na 2019

LKSz GCKiP Czarna juniorzy W dniach 23 czerwca - 02 lipca 2019 w Ustroniu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Historyczny sukces odniosła  LKSz GCKiP Czarna, reprezentująca Podkarpacie, w składzie: Antoni Kozak, Mieszko Miś, Jakub Chyży, Tymon Czernek, Joanna Święch i Martyna Wikar, uzyskując  17 punktów na 18 możliwych i wyprzedzając kolejną drużynę aż o 3 punkty,  zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów na 2019 r.

 Czytaj więcej ...

   
   

W KRAJU

Paweł Sowiński - Mistrzem Polski Juniorów do lat 10

 9-letni Paweł Sowiński z Humnisk, reprezentujący barwy UKS IMG_20190303_135224.jpgSP1 Brzozów, zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 10. Paweł walcząc w grupie z rocznikiem starszym najlepiej zniósł trudy turniejowe i z wynikiem 8,5 pkt na 9 zdeklasował rywali i zajął 1 miejsce. Wygrywając ostatnią rundę przypieczętował także uzyskaie pierwszej normy na tytuł kandydata na mistrza i spore zyski rankingowe. Przed Pawłem teraz przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach i Mistrzostw Europy na Słowacji.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Zgrupowania Kadry Młodzika i Juniora Młodszego w OW Bystre 4-10.08.2019.

 

>>>Komunikat organizacyjny

 Zakwaterowania w Ośrodku od godziny 16.00 w niedzielę. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt Paweł Zaskalski 504 627 663

 

Koordynator zgrupowania
Paweł Zaskalski

   

baner 2019

   

Kurs Sędziowski na klasy okręgowe - Rzeszów 2019

Szanowni Państwo !

Kurs Sedziowski 2019

Publikujemy komunikat organizacyny Kursu Sędziowskiego na klasy okręgowe, które planujemy wraz z Kolegium Sędziów Podkarpackiego Związku Szachowego zorganizować w dniach 27-28 lipca 2019 roku w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje w komunikacie organizacyjnym kursu: >>> Komunikat

   

 

 

Szklarska Poreba Polfinaly Juniorow

W dniach od 8 do 14 listopada 2015 roku, w Szklarskiej Porębie odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody rozegrane zostały w 10 grupach wiekowych – od 9 do 17 lat – na dystansie 9 rund. Sędzią głównym był arbiter międzynarodowy FIDE Pan Zenon Chojnicki - Prezes Podkarpackiego Związku Szachowego.

Do Szklarskiej Poręby wybrali się również juniorzy z Podkarpacia, którzy nie mieli jeszcze kwalifikacji do Mistrzostw Polski. Byli to:

Dziewczęta - Gabriela WÓJTOWICZ (KGL Szarotka Wadowice Górne) - D-11, Gabriela NALEŻNA (KGL Szarotka Wadowice Górne) - D-13, Anna KRZYSZTYŃSKA (KKSz Urania Krosno) - D-15, Barbara TRYBOWSKA (UKS Orlik Rudnik n/Sanem) - D-15, Paulina PĘDRAK (GKSz Hetman Pilzno) - D-15, Agnieszka ŁUKA (RzKSz Rzeszów) - D-15, Joanna BURDZY (UKS Orlik Rudnik n/Sanem) - D-17, Anna TRYBOWSKA (UKS Orlik Rudnik n/Sanem) - D-17, Martyna GODEK (WKS Górnovia Górno) - D-17.

Chłopcy - Hubert ZIĘBA (KSz SDK-Lotnik Mielec) - C-9, Szymon SYPEK (KGL Szarotka Wadowice Górne) - C-11, Mieszko MIŚ (LKSz GCKiP Czarna) - C-13, Bartosz DŹWIEŻYŃSKI (KSz Gambit Przeworsk) - C-13, Bartłomiej KUCHARSKI (LKSz GCKiP Czarna), Szymon GAJ (LKSz GCKiP Czarna) - C-15, Mateusz SYPEK (KGL Szarotka Wadowice Górne) - C-15.

 

Oficjalna strona półfinałów

Partie z półfinałów

Galeria zdjęć Adama Krawca

 

Tabele z wynikami
                                               
CHŁOPCY   DZIEWCZĘTA
                                         
17 lat       15 lat       13 lat       17 lat       15 lat       13 lat
                                         
11 lat       9 lat             11 lat       9 lat      
                                         

 

 

Medaliści w poszczególnych grupach wiekowych
         
  CHŁOPCY     DZIEWCZĘTA
         
  do lat 9     do lat 9
1. 

Konrad Łyszczarz
(LUKKS Kielce)

   1.  Anna Tim
(UKS Pałac Młodzieży Katowice)
2.  Jan Pisarek
(KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice)
  2.  Wiktoria Sobieraj
(MKS Mrągowia Mrągowo)
3.  Ryszard Bochenek   3.  Dominika Kisielewska
(MUKS MDK Śródmieście Wrocław)
23.  Hubert Zięba
(KSz SDK-Lotnik Mielec)
     
         
  do lat 11     do lat 11
1.  Jakub Mechliński
(KSz Piątka Skierniewice)
  1.  Julia Wojtas
(LKS Strażak Zabrzeg)
2.  Patryk Wolaniecki
(AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin)
  2.  Irena Hertlein
(ChTS Chorzów)
3.  Bartosz Norek
(Akademia Szachowa Gliwice)
  3.  Hanna Bugaj
(KSz Zefir Boguszowice)
12.  Szymon Sypek
(KGL Szarotka Wadowice Górne)
  15.  Gabriela Wójtowicz
(KGL Szarotka Wadowice Górne)
         
  do lat 13     do lat 13
1.  Radosław Psyk   1.  Marta Tomczak
(MMKS Wieniawa Leszno)
2.  Mieszko Miś
(LKSz GCKiP Czarna)
  2.  Zofia Hryń
(Akademia Szachowa Gliwice)
3.  Tomasz Gałuszka
(UKS Pionier Jastrzębie Zdrój)
  3.  Aleksandra Hryń
(Akademia Szachowa Gliwice)
4.  Bartłomiej Kucharski
(LKSz GCKiP Czarna)
  10.  Gabriela Należna
(KGL Szarotka Wadowice Górne)
15.  Bartosz Dźwieżyńki
(KSz Gambit Przeworsk)
     
         
  do lat 15     do lat 15
1.  Szymon Dryja
(UKS SP3 w Bogatyni)
  1.  Paulina Pędrak
(GKSz Hetman Pilzno)
2.  Antoni Fritz
(MKSz Rybnik)
  2.  Barbara Trybowska
(UKS Orlik Rudnik n/Sanem)
3.  Aleksander Kuś
(KSz LECH-WSUS Poznań)
  3.  Anna Krzysztyńska
(KKSz Urania Krosno)
18.  Szymon Gaj
(LKSz GCKiP Czarna)
  12.  Agnieszka Łuka
(RzKSz Rzeszów)
37.  Mateusz Sypek
(KGL Szarotka Wadowice Górne)
     
         
  do lat 17     do lat 17
1. Maciej Adamczewski
(KTS Kalisz)
  1. Joanna Burdzy
(UKS Orlik Rudnik n/Sanem)
2. Adam Czajkowski
(MLKS Nadnarwianka Pułtusk)
  2. Joanna Ostrowska
(LKS Wrzos Miedzyborów)
3. Tobiasz Smal
(UKS Szach Gryfice)
  3. Julia Knapik
(UKS Hetman Częstochowa)
      8. Martyna Godek
(WKS Górnovia Górno)
      10. Anna Trybowska
(UKS Orlik Rudnik n/Sanem)
         

 

 

   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
5
Artykułów:
414
Odsłon artykułów:
1361353
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy