Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

LKSz GCKiP Czarna Mistrzem Polski Juniorów na 2019

LKSz GCKiP Czarna juniorzy W dniach 23 czerwca - 02 lipca 2019 w Ustroniu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Historyczny sukces odniosła  LKSz GCKiP Czarna, reprezentująca Podkarpacie, w składzie: Antoni Kozak, Mieszko Miś, Jakub Chyży, Tymon Czernek, Joanna Święch i Martyna Wikar, uzyskując  17 punktów na 18 możliwych i wyprzedzając kolejną drużynę aż o 3 punkty,  zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów na 2019 r.

 Czytaj więcej ...

   
   

W KRAJU

Paweł Sowiński - Mistrzem Polski Juniorów do lat 10

 9-letni Paweł Sowiński z Humnisk, reprezentujący barwy UKS IMG_20190303_135224.jpgSP1 Brzozów, zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów do lat 10. Paweł walcząc w grupie z rocznikiem starszym najlepiej zniósł trudy turniejowe i z wynikiem 8,5 pkt na 9 zdeklasował rywali i zajął 1 miejsce. Wygrywając ostatnią rundę przypieczętował także uzyskaie pierwszej normy na tytuł kandydata na mistrza i spore zyski rankingowe. Przed Pawłem teraz przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach i Mistrzostw Europy na Słowacji.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania uczestników na Eliminacje Międzywojewódzkie PK-MP w Bystrem

 

>>>Komunikat organizacyjny

Istnieje możliwość dofinansowania zawodników z podkarpacia, którzy będą zakwaterowani w OW Bystre.

PROSZĘ O  ZGŁASZANIE ZAWODNIKÓW O DOFINANSOWANIE NA MAILA p.zaskalski@pzszach.pl do dnia 15.09.2019 !!!

 Zakwaterowania w Ośrodku od godziny 16.00 w niedzielę. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt Paweł Zaskalski 504 627 663

 

Dyrektor Turnieju
Paweł Zaskalski

   

baner 2019

   

Szanowni Państwo !

 

Komunikat

Zgrupowania Kadry Młodzika

Rudnik nad Sanem 19-22.09.2019 r.

  1. Organizator

Podkarpacki Związek Szachowy

  1. Termin i miejsce

Zgrupowanie odbędzie się w Hotelu „Orle Gniazdo” w dniach 19-22.09.2019

Adres: ul. Adama Mickiewicza 44, Rudnik nad Sanem 37-420

  1. Uczestnictwo

W zgrupowaniu Kadry Młodzika mogą wziąć udział kadrowicze oraz w miarę wolnych miejsc rezerwowi i pozostali zawodnicy.

Dysponujemy 20-30 miejscami.

  1. Zgłoszenia na obóz

Warunkiem udziału w zgrupowaniu jest zgłoszenie swojego uczestnictwa drogą emailową do Trenera Koordynatora Pawła Zaskalskiego do dnia 15 września, email: p.zaskalski@pzszach.pl, oraz opłacenie całkowitego kosztu udziału dla kadrowicza 50zł.

Całkowity koszt udziału dla pozostałych uczestników wynosi 300zł:

  • zakwaterowanie i wyżywienie w pokojach 2-3 osobowych

  • od kolacji 19.09 do obiadu 22.09

  • udział w 12 godzinach lekcyjnych treningu szachowego (piątek i niedziela)

  • wpisowe do Memoriału Szachowego Jana Gietki (sobota)

  • możliwość korzystania z kortów tenisowych, sali do gry w tenisa stołowego, boiska sportowego

Koszt udziału osoby dorosłej wynosi 250zł.

  1. Dofinansowanie

Zawodnicy Kadry Młodzika (2009-2011) otrzymują

dofinansowanie 250zł do zgrupowania

Skład kadry KLIKNIJ TUTAJ

Zajęcia szkoleniowe oraz turnieje

19.09.2019

18.00 Kolacja

19-20.30 Zajęcia szachowe

20.09.2019

9.00-13.00 Zajęcia szachowe

15.00-18.00 Zajęcia szachowe

21.09.19

Udział w Turnieju Szachowym – Memoriale Jana Gietki w Rudniku nad Sanem

22.09.19

9.00-11.30 Zajęcia szachowe

12.00 Obiad i wyjazd do domu

Zajęcia poprowadzą Instruktorzy szachowi, kandydaci na mistrza Paweł Zaskalski oraz Marian Lorenc

7. Inne ustalenia

Wpłatę za udział w zgrupowaniu należy dokonać do 18.09.2019 z dopiskiem: „Rudnik - zgrupowanie”

Nr konta: 93 1130 1105 0005 2122 4820 0001

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestników zgrupowania. Zawodnicy przyjeżdżają z opiekunami bądź na ich odpowiedzialność.

Za Zarząd PkZSzach

/-/ Paweł Zaskalski

Skład Kadry Młodzika >>> Skład Kadry

   

IV Ligi Podkarpackiej Juniorów na rok 2018

 

Rozgrywki odbyły się 24 listopada 2018r. w Wiśniowej. Na starcie stanęła rekordowa ilość 11 drużyn. Organizatorem był Podkarpacki Związek SzachowyGKS Szach Mat Wiśniowa Do III Ligi Juniorów na 2019r. awans uzyskały następujące drużyny: TSz Skoczek Sędziszów Małopolski (12,0 pkt.), LKS Parnas Stara Wieś (11,0 pkt.) i GKS Szach Mat Wiśniowa (11,0 pkt.).

Strona turniejowa:  http://chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6001/

>>> Komunikat organizacyjny

>>> Galeria zdjęć Pana Adama Krawca

 photo25

 

Wyniki końcowe

 

M-ceNrNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.
1 1 TSz Skoczek Sędziszów Młp 1414 12.0 29.5
2 9 LKS Parnas Stara Wieś 1209 11.0 28.5
3 10 GKS Szach Mat Wiśniowa 1206 11.0 27.5
4 5 MKSz Gryf Dębica 1264 8.0 19.5
5 11 GKSz Hetman II Pilzno 1119 7.0 19.0
6 4 GKSz Hetman III Pilzno 1268 7.0 17.5
7 3 GKS Szach Mat II Wiśniowa 1273 6.0 21.0
8 6 KGL Szarotka II Wadowice 1263 6.0 15.5
9 8 LKS Kosienice 1250 5.0 17.5
10 2 GKS Szach Mat III Wiśniowa 1292 3.0 10.5
11 7 GKS Szach Mat IV Wiśniowa 1250 1.0 7.5

 

Wyniki na szachownicach

M-ceTytułNazwisko ImięDrużynaSz.1Sz.2Sz.3Sz.4Sz.5Sz.6Pkt.
1 II Socha, Kamil TSz Skoczek Sędziszów Młp   7,0(7)         7.0
2 I Mytych, Wiktoria TSz Skoczek Sędziszów Młp         7,0(7)   7.0
3 I Głuch, Paweł TSz Skoczek Sędziszów Młp 6,5(7)           6.5
4 IV Grygiel, Szymon GKS Szach Mat II Wiśniowa     6,5(7)       6.5
5 III Danek, Wiktoria GKS Szach Mat Wiśniowa           6,0(7) 6.0
6 II Bauer, Marika LKS Parnas Stara Wieś           6,0(7) 6.0
7 II Zieliński, Sebastian GKS Szach Mat Wiśniowa   6,0(7)         6.0
8 II Krawiec, Jakub GKSz Hetman II Pilzno     5,0(6)       5.5
9 III Zgoda, Aleksandra MKSz Gryf Dębica           5,0(6) 5.5
10 V Mikuła, Maciej MKSz Gryf Dębica       5,0(6)     5.5
11 IV Wójcik, Weronika MKSz Gryf Dębica         5,0(6)   5.5
12 III Wolak, Marcin GKS Szach Mat III Wiśniowa       5,0(6)     5.5
   

Wiadomości  

   

Kalendarz wydarzeń  

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
5
Artykułów:
414
Odsłon artykułów:
1396069
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy