Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 6 sierpnia 2020 do Krzysztofa Skiby wyłącznie drogą emailową - krzysiekskiba7@o2.pl.

Zobacz Komunikat Podkarpackiego Związku Szachowego

Zobacz Komunikat organizatora (DZSzach)

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 8 sierpnia. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach.
 
 
 
   

Clipboard01

   

 

V Liga 2017

Pierwszy i drugi zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów - V Ligi Podkarpackiej odbył się w Leżajsku, odpowiednio 5 i 19 lutego 2017 roku. Ostatni zjazd, rozegrany został 26 marca w Jarosławiu. Organizatorem był Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie. W lidze uczestniczyło 20 drużyn, grających ze sobą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem 60 minut plus 10 sekund na posunięcie dla zawodnika. Zwyciężyła drużyna LKS Sanovia Lesko przed UKS SP-1 III Leżajsk i SS-T Lubcza Racławówka. Dwie pierwsze drużyny awansowały do IV Ligi Szachowej. Drużyny grały w pięcioosobowych składach. Każdą drużynę reprezentowało 4 szachistów i jedna szachistka.

 

Punktor   Strona turnieju
Punktor   Tabela wyników
Punktor   Pobierz komunikatKomunikat organizacyjny (regulamin)

 

Drużyny biorące udział w lidze

1.   UKS Rekord Iwla      2.   LKS Sanovia Lesko
3.   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.   4.   SS-T Lubcza Racławówka
5.   UKS SP-1 III Leżajsk   6.   Spartakus Kolbuszowa
7.   UKS SP-1 Brzozów   8.   KSz Gambit II Przeworsk
9.   LUKS Burza II Rogi   10.   RzKSz IV Rzeszów
11.   TSz Bystrovia II Bystrowice   12.   KGL Szarotka Wadowice Górne
13.   RzKSz V Rzeszów   14.   UKS SP-1 IV Leżajsk
15.   KS Dzikowiec   16.   GKS Szach-Mat Wiśniowa
17.   KGSz Hetman V Pilzno   18.   UKS SP-1 V Leżajsk
19.   TSz Bystrovia III Bystrowice   20.   UKS SP-1 VI Leżajsk

 

 

Zjazd I

 

Fot. Adam Krawiec (zgoda autora na publikację)

 

Runda 1 - 2017.02.05

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   UKS Rekord Iwla 3,5 - 1,5   TSz Bystrovia II Bystrowice
2   KGL Szarotka Wadowice Górne 0,5 - 4,5   LKS Sanovia Lesko
3   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 4 - 1   RzKSz V Rzeszów
4   UKS SP-1 IV Leżajsk 0 - 5   SS-T Lubcza Racławówka
5   UKS SP-1 III Leżajsk 4 - 1   KS Dzikowiec
6   GKS Szach-Mat Wiśniowa 1,5 - 3,5   Spartakus Kolbuszowa
7   UKS SP-1 Brzozów 4 - 1   KGSz Hetman V Pilzno
8   UKS SP-1 V Leżajsk 1 - 4   KSz Gambit II Przeworsk
9   LUKS Burza II Rogi 5 - 0   TSz Bystrovia III Bystrowice
10   UKS SP-1 VI Leżajsk 3 - 2   RzKSz IV Rzeszów

 

Runda 2 - 2017.02.05

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   Spartakus Kolbuszowa 2,5 - 2,5   UKS Rekord Iwla
2   LKS Sanovia Lesko 5 - 0   UKS SP-1 Brzozów
3   KSz Gambit II Przeworsk 3 - 2   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
4   SS-T Lubcza Racławówka 3,5 - 1,5   LUKS Burza II Rogi
5   UKS SP-1 IV Leżajsk 1 - 4   UKS SP-1 III Leżajsk
6   RzKSz IV Rzeszów 1 - 4   KS Dzikowiec
7   TSz Bystrovia II Bystrowice 4,5 - 0,5   GKS Szach-Mat Wiśniowa
8   KGSz Hetman V Pilzno 1 - 4   KGL Szarotka Wadowice Górne
9   RzKSz V Rzeszów 2 - 3   UKS SP-1 V Leżajsk
10   TSz Bystrovia III Bystrowice 1 - 4   UKS SP-1 VI Leżajsk

 

Runda 3 - 2017.02.05

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   UKS SP-1 III Leżajsk 1 - 4   LKS Sanovia Lesko
2   KSz Gambit II Przeworsk 1,5 - 3,5   SS-T Lubcza Racławówka
3   UKS Rekord Iwla 3,5 - 1,5   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
4   UKS SP-1 Brzozów 4,5 - 0,5   Spartakus Kolbuszowa
5   LUKS Burza II Rogi 3 - 2   UKS SP-1 IV Leżajsk
6   KS Dzikowiec 0 - 5   TSz Bystrovia II Bystrowice
7   KGL Szarotka Wadowice Górne 3 - 2   UKS SP-1 VI Leżajsk
8   UKS SP-1 V Leżajsk 2,5 - 2,5   RzKSz IV Rzeszów
9   KGSz Hetman V Pilzno 2 - 3   RzKSz V Rzeszów
10   GKS Szach-Mat Wiśniowa 2,5 - 2,5   TSz Bystrovia III Bystrowice

 

Fot. Daniel Kopczyk (zgoda autora na publikację)

 

 

Tabela po 3 rundach

   M-ceNazwa drużynyRankingPkt. meczowePkt. małe
1   LKS Sanovia Lesko 1760 6.0 13,5
2   SS-T Lubcza Racławówka 1760 6.0 12,0
3   UKS Rekord Iwla 1820 5,0 9,5
4   TSz Bystrovia II Bystrowice 1620 4,0 11,0
5   LUKS Burza II Rogi 1680 4.0 9,5
6   UKS SP-1 III Leżajsk 1740 4,0 9,0
7   KSz Gambit II Przeworsk  1680  4.0 8,5
8   UKS SP-1 Brzozów 1720 4,0 8,5
9   KGL Szarotka Wadowice Górne 1600 4.0 7,5
10   Spartakus Kolbuszowa 1720 3,0 6,5
11   UKS SP-1 V Leżajsk  1410  3,0 6,5
12   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 1760 2,0 7,5
13   UKS SP-1 IV Leżajsk 1570 2,0 6,0
14   UKS SP-1 VI Leżajsk 1280 2,0 6,0
15   RzKSz V Rzeszów 1580 2,0 6,0
16   KS Dzikowiec 1560 2,0 5,0
17   RzKSz IV Rzeszów 1640 1,0 5,5
18   GKS Szach-Mat Wiśniowa 1460 1,0 4,5
19   TSz Bystrovia III Bystrowice 1300 1,0 3,5
20   KGSz Hetman V Pilzno 1440 0,0 4,0

 

 

Zjazd II

 

Runda 4 - 2017.02.19

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   LKS Sanovia Lesko 4 - 1   SS-T Lubcza Racławówka
2   UKS SP-1 III Leżajsk 4 - 1   UKS Rekord Iwla
3   LUKS Burza II Rogi 3 - 2   UKS SP-1 Brzozów
4   TSz Bystrovia II Bystrowice 3,5 - 1,5   KSz Gambit II Przeworsk
5   Spartakus Kolbuszowa 4 - 1   KGL Szarotka Wadowice Górne
6   UKS SP-1 IV Leżajsk 2,5 - 2,5   UKS SP-1 V Leżajsk
7   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 3 - 2   KS Dzikowiec
8   RzKSz V Rzeszów 4 - 1   UKS SP-1 VI Leżajsk
9   RzKSz IV Rzeszów 3,5 - 1,5   GKS Szach-Mat Wiśniowa
10   TSz Bystrovia III Bystrowice 2 - 3   KGSz Hetman V Pilzno

 

 

Runda 5 - 2017.02.19

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   LKS Sanovia Lesko 3 - 2   LUKS Burza II Rogi
2   SS-T Lubcza Racławówka 2 - 3   UKS SP-1 III Leżajsk
3   Spartakus Kolbuszowa 1 - 4   TSz Bystrovia II Bystrowice
4   UKS Rekord Iwla 3 - 2   KSz Gambit II Przeworsk
5   UKS SP-1 V Leżajsk 0,5 - 4,5   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
6   KGL Szarotka Wadowice Górne 4,5 - 0,5   RzKSz V Rzeszów
7   UKS SP-1 Brzozów 2,5 - 2,5   RzKSz IV Rzeszów
8   KS Dzikowiec 3,5 - 1,5   UKS SP-1 IV Leżajsk
9   GKS Szach-Mat Wiśniowa 4 - 2   KGSz Hetman V Pilzno
10   UKS SP-1 VI Leżajsk 1 - 4   TSz Bystrovia III Bystrowice

 

Runda 6 - 2017.02.19

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   TSz Bystrovia II Bystrowice 2 - 3   LKS Sanovia Lesko
2   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 1 - 4   UKS SP-1 III Leżajsk
3   SS-T Lubcza Racławówka 3 - 2   UKS Rekord Iwla
4   LUKS Burza II Rogi 4,5 - 0,5   KGL Szarotka Wadowice Górne
5   RzKSz V Rzeszów 2,5 - 2,5   Spartakus Kolbuszowa
6   KSz Gambit II Przeworsk 1,5 - 3,5   UKS SP-1 Brzozów
7   KS Dzikowiec 4 - 1   UKS SP-1 V Leżajsk
8   RzKSz IV Rzeszów 3,5 - 1,5   TSz Bystrovia III Bystrowice
9   UKS SP-1 IV Leżajsk 1 - 4   GKS Szach-Mat Wiśniowa
10   KGSz Hetman V Pilzno 2 - 3   UKS SP-1 VI Leżajsk

 

 

Tabela po 6 rundach

   M-ceNazwa drużynyRankingPkt. meczowePkt. małe
1   LKS Sanovia Lesko 1760 12,0 23,5
2   UKS SP-1 III Leżajsk 1740 10,0 20,0
3   TSz Bystrovia II Bystrowice 1620 8,0 20,5
4   LUKS Burza II Rogi 1680 8,0 19,0
5   SS-T Lubcza Racławówka 1760 8,0 18,0
6   UKS SP-1 Brzozów 1720 7,0 16,5
7   UKS Rekord Iwla  1820  7.0 15,5
8   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 1760 6,0 16,0
9   RzKSz IV Rzeszów 1640 6,0 15,0
10   KS Dzikowiec 1560 6,0 14,5
11   Spartakus Kolbuszowa  1720  6,0 14,0
12   KGL Szarotka Wadowice Górne 1600 6,0 13,5
13   GKS Szach-Mat Wiśniowa 1460 5,0 14,0
14   RzKSz V Rzeszów 1580 5,0 13,0
15   KSz Gambit II Przeworsk 1680 4,0 13,5
16   UKS SP-1 VI Leżajsk 1280 4,0 11,0
17   UKS SP-1 V Leżajsk 1410 4,0 10,5
18   UKS SP-1 IV Leżajsk 1570 3,0 11,0
19   TSz Bystrovia III Bystrowice 1300 3,0 11,0
20   KGSz Hetman V Pilzno 1440 2,0 10,0

 

 

Zjazd III

 

Runda 7 - 2017.03.26

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   UKS Rekord Iwla 0,5 - 4,5   LKS Sanovia Lesko
2   UKS SP-1 III Leżajsk 3,5 - 1,5   LUKS Burza II Rogi
3   TSz Bystrovia II Bystrowice 2,5 - 2,5   SS-T Lubcza Racławówka
4   UKS SP-1 Brzozów 3,5 - 1,5   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
5   Spartakus Kolbuszowa 3 - 2   KS Dzikowiec
6   KGL Szarotka Wadowice Górne 1,5 - 3,5   RzKSz IV Rzeszów
7   GKS Szach-Mat Wiśniowa 1 - 4   RzKSz V Rzeszów
8   UKS SP-1 VI Leżajsk 1,5 - 3,5   KSz Gambit II Przeworsk
9   TSz Bystrovia III Bystrowice 2 - 3   UKS SP-1 V Leżajsk
10   KGSz Hetman V Pilzno 1 - 4   UKS SP-1 IV Leżajsk

 

 

Runda 8 - 2017.03.26

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   LKS Sanovia Lesko 5 - 0   Spartakus Kolbuszowa
2   UKS SP-1 III Leżajsk 4,5 - 0,5   TSz Bystrovia II Bystrowice
3   SS-T Lubcza Racławówka 3 - 2   UKS SP-1 Brzozów
4   RzKSz IV Rzeszów 2 - 3   LUKS Burza II Rogi
5   RzKSz V Rzeszów 2 - 3   UKS Rekord Iwla
6   KSz Gambit II Przeworsk 2,5 - 2,5   KS Dzikowiec
7   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 4 - 1   GKS Szach-Mat Wiśniowa
8   TSz Bystrovia III Bystrowice 3,5 - 1,5   KGL Szarotka Wadowice Górne
9   UKS SP-1 V Leżajsk 3,5 - 1,5   KGSz Hetman V Pilzno
10   UKS SP-1 IV Leżajsk 4 - 1   UKS SP-1 VI Leżajsk

 

Runda 9 - 2017.03.26

Nr  Drużyna  Wynik  Drużyna
1   LKS Sanovia Lesko 4 - 1   RzKSz IV Rzeszów
2   UKS SP-1 Brzozów 1 - 4   UKS SP-1 III Leżajsk
3   Spartakus Kolbuszowa 1 - 4   SS-T Lubcza Racławówka
4   LUKS Burza II Rogi 3,5 - 1,5   UKS Rekord Iwla
5   TSz Bystrovia II Bystrowice 3,5 - 1,5   UKS SP-1 V Leżajsk
6   UKS SP-1 IV Leżajsk 2,5 - 2,5   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp.
7   KGL Szarotka Wadowice Górne 4,5 - 0,5   KSz Gambit II Przeworsk
8   RzKSz V Rzeszów 3,5 - 1,5   TSz Bystrovia III Bystrowice
9   KS Dzikowiec 3 - 2   KGSz Hetman V Pilzno
10   UKS SP-1 VI Leżajsk 2,5 - 2,5   GKS Szach-Mat Wiśniowa

 

     
SAM foto 02   SAM foto 03
     
SAM foto 04   SAM foto 05
     

 

 

Tabela po 9 rundach (końcowa)

   M-ceNazwa drużynyRankingPkt. meczowePkt. małe
1   LKS Sanovia Lesko 1760 18,0 37,0
2   UKS SP-1 III Leżajsk 1740 16,0 32,0
3   SS-T Lubcza Racławówka 1760 13,0 27,5
4   LUKS Burza II Rogi 1680 12,0 27,0
5   TSz Bystrovia II Bystrowice 1620 11,0 27,0
6   TSz Skoczek IV Sędziszów Młp. 1760 9,0 24,0
7   UKS SP-1 Brzozów 1720 9,0 23,0
8   RzKSz V Rzeszów 1580 9,0 22,5
9   KS Dzikowiec 1560 9,0 22,0
10   UKS Rekord Iwla 1820 9,0 20,5
11   RzKSz IV Rzeszów 1640 8,0 21,5
12   UKS SP-1 IV Leżajsk 1570 8,0 21,5
13   KGL Szarotka Wadowice Górne 1600 8,0 21,0
14   UKS SP-1 V Leżajsk 1410 8,0 18,0
15   Spartakus Kolbuszowa 1720 8,0 18,5
16   KSz Gambit II Przeworsk 1460 7,0 20,0
17   GKS Szach-Mat Wiśniowa 1680 6,0 18,5
18   TSz Bystrovia III Bystrowice 1300 5,0 18,0
19   UKS SP-1 VI Leżajsk 1280 5,0 16,0
20   KGSz Hetman V Pilzno 1440 2,0 14,5

 

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1607469
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy