Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 6 sierpnia 2020 do Krzysztofa Skiby wyłącznie drogą emailową - krzysiekskiba7@o2.pl.

Zobacz Komunikat Podkarpackiego Związku Szachowego

Zobacz Komunikat organizatora (DZSzach)

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 8 sierpnia. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach.
 
 
 
   

Clipboard01

   

 

 

 

Podkarpacka Szachownica

XVI Międzynarodowy Turniej Szachowy "PODKARPACKA SZACHOWNICA" w Wysokiej k/Łańcuta, był zawodami rangi Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich, a dotatkowo III Memoriałem im. Tadeusza Szylara, szachisty i działacza sportowego w Wysokiej. Turniej organizowali: Podkarpacki Związek Szachowy, Podkarpackie Zrzeszenie LZS, LKS "Orzeł" Wysoka, Centum Kultury Gminy Łańcut i Zespół Szkół w Wysokiej. Turnieje w różnych kategoriach wiekowych rozgrywane były w dniach 27 - 28 lutego 2016 roku. 

W turnieju głównym (A) zwyciężył faworyt, arcymistrz Mirosław GRABARCZYK przed Krzysztofem PULIKIEM i Ukraińcem Volodymyrem VYVAL ze Stryja.

W turnieju "B", gdzie grali wyłącznie juniorzy. Zwyciężyli: Karol WOLCZYK z Tomaszowa Lubelskiego przed Barbarą TRYBOWSKĄ z Rudnika n/Sanem i Adrianem MIĄSIKIEM z Rzeszowa.

W turnieju "C", dla najmłodszych dzieci, zwyciężyli: Jan BORYSŁAWSKI z Przemyśkla przed Pawłem GROMKIEM z Tomaszowa Lubelskiego i Michałem GUZIKIEM z Krosna.

 

Strony turniejowe: 

Turniej A:        Wyniki końcowe

Turniej B:        Wyniki końcowe

Turniej C:        Wyniki końcowe

 

Tabela wyników (Turniej A)

M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch.
1 GM Grabarczyk,   Mirosław R 2410 2600 ŻTMS Baszta Żnin 7.5 42.00 53.00
2 k Pulik, Krzysztof R 2152 2200 LKS Parnas Stara Wieś 7.0 42.50 54.00
3 k Vyval, Volodymyr R 2223 2200 Stryj 6.5 44.00 55.50
4 k Kopczyk, Daniel R 2227 2200 LKS Sanovia Lesko 6.5 42.00 54.00
5 k Lornye, Pylyp R 2137 2200 Lwów 6.5 40.50 52.00
6 I+ Składanowski, Adam R 1781 2100 KKSz Urania Krosno 6.5 38.50 49.00
7 I Golenia, Wojciech R 1795 2000 MKS MOS Wieliczka 6.5 37.50 48.50
8 k Lorenc, Marian R 2124 2200 KKSz Urania Krosno 6.5 35.50 45.50
9 I Lach, Tomasz R 1839 2000 TSz / KSz   BYSTROVIA Bystrowice 6.0 37.50 48.00
10 I Golenia, Jan R 1666 2000 MKS MOS Wieliczka 6.0 36.50 46.00
11 I Solovyov,   Oleksandr R 1995 2000 Stryj 6.0 34.00 45.00
12 I Lach, Ireneusz R 1938 2000 TSz / KSz   BYSTROVIA Bystrowice 6.0 33.50 43.00
13 I++ Mrozowski, Patryk R 1961 2100 KKSz Urania Krosno 5.5 37.50 49.50
14 I Lach, Dariusz R 1844 2000 TSz / KSz   BYSTROVIA Bystrowice 5.5 36.00 46.00
15 I Pasionek, Ariel R 1970 2000 LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne 5.5 34.50 44.50
16 II Cyran, Eryk R 1517 1800 LKS Orzeł Wysoka 5.5 34.00 43.50
17 III Lach, Mariusz R 1607 1600 TSz / KSz   BYSTROVIA Bystrowice 5.5 33.00 41.50
18 II Hujdus, Stanisław R 1670 1800 LKS Olszanica 5.5 29.00 38.00
19 I Kud, Wojciech R 1844 2000 Markowa 5.0 39.00 50.50
20 III Lech, Paweł R 1617 1600 Rzeszów 5.0 37.00 47.50
21 I Piekarski, Łukasz R 1894 2000 LKS Mechanizator   Ustrzyki Dolne 5.0 37.00 45.00
22 I+ Babiarz, Mariusz R 1898 2100 RzKSz Rzeszów 5.0 35.50 45.50
23 I Bil, Piotr R 1757 2000 LKS Ujkowice 5.0 33.00 42.00
24 II+ Lach, Mateusz R 1932 1900 TSz / KSz   BYSTROVIA Bystrowice 5.0 32.50 43.00
25 I Trybowska, Anna R 1563 1800 UKS Orlik Rudnik   n/Sanem 5.0 32.50 40.00
26 II+ Nowakowski, Jacek R 1630 1900 RzKSz Rzeszów 5.0 29.00 37.50
27 II Szpiłyk, Stanisław R 1516 1800 LKS Kańczuga 5.0 29.00 36.50
28 IV Bednarski,   Przemysław 0 1400 Sonina 5.0 27.00 34.00
29 II Dyrkacz, Janusz R 1845 1800 LKS Kańczuga 4.5 36.50 47.00
30 I++ Kozubal,   Aleksandra R 1676 1900 UKS SP 1 Brzozów 4.5 33.50 41.00
31 I Władyka, Angelika R 1674 1800 KKSz Urania Krosno 4.5 32.00 39.00
32 I Mazurkiewicz,   Andrzej R 1640 2000 UKS SP1 Leżajsk 4.5 31.50 40.50
33 II Łuka, Marek R 1584 1800 RzKSz Rzeszów 4.5 26.50 35.00
34 III Babiarz, Tomasz R 1639 1600 Albigowa 4.0 32.00 41.00
35 II Kraska, Łukasz R 1349 1800 Łańcut 4.0 31.00 41.00
36 III Lech, Stanisław R 1556 1600 Wólka Podleśna 4.0 31.00 40.50
37 II Szylar, Andrzej R 1557 1800 LKS Orzeł Wysoka 4.0 30.00 39.50
38 II Ostrowski, Michał R 1342 1800 Łańcut 4.0 29.50 37.50
39 II Chowaniec, Artur R 1562 1800 UKS SP1 Leżajsk 4.0 29.00 36.50
40 I+ Krynicki, Henryk R 1609 2100 LKS Mechanizator   Ustrzyki Dolne 4.0 28.50 37.00
41 II Kraska, Mateusz R 1626 1800 LKS Kańczuga 4.0 28.50 37.00
42 II Krynicki, Grzegorz R 1621 1800 LKS Mechanizator   Ustrzyki Dolne 4.0 27.00 36.50
43 III Niziołek, Wojciech R 1423 1600 L-UKS Burza Rogi 4.0 27.00 36.00
44 II+ Zakorczmenny,   Tadeusz R 1724 1900 RzKSz Rzeszów 4.0 27.00 35.00
45 II Frączek, Jan R 1706 1800 L-UKS Burza Rogi 3.5 31.50 40.00
46 I+ Jurkiewicz,   Zuzanna R 1482 1900 UKS SP 1 Brzozów 3.5 29.00 37.00
47 II Yakubowskii,   Serhii R 1655 1800 Stryj 3.5 23.00 30.00
48 II+ Guzik, Wojciech R 1279 1900 KKSz Urania Krosno 3.5 23.00 30.00
49 III Miciuda, Ryszard 0 1600 Rzeszów 3.0 32.00 40.50
50 III Szczepański,   Czesław 0 1600 Albigowa 3.0 29.00 36.00
51 II Dec, Kazimierz R 1685 1800 LKS Kańczuga 3.0 27.50 34.50
52 III Olech, Damian 0 1600 LKS Orzeł Wysoka 3.0 26.50 34.50
53 III Przybylski,   Grzegorz R 1584 1600 LKS Orzeł Wysoka 3.0 26.00 34.00
54 II Szczepaniak,   Maciej 1500 1800 LKS Kańczuga 3.0 24.50 31.50
55 III Bil, Władysław R 1095 1600 Przemyśl 3.0 24.00 30.50
56 II Flisiak, Iwona R 1235 1600 RzKSz Rzeszów 2.5 27.00 34.50
57 II Bar, Marta R 1266 1600 KSz Gambit   Przeworsk 2.5 25.00 32.00
58 III Kiełb, Mirosław R 1294 1600 UKS SP1 Leżajsk 2.5 24.50 31.50
59 III Cwynar, Damian 0 1600 LKS Orzeł Wysoka 2.5 20.00 26.00
60 k Leja, Adam R 2038 2200 Rzeszów 2.0 31.50 41.00
61   Pikuła, Maria 0 1000 Tarnawka 2.0 27.50 35.00
62 III Bieniasz, Wiesław 0 1600 LKS Kańczuga 2.0 24.50 31.50

 

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1610907
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy