Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 6 sierpnia 2020 do Krzysztofa Skiby wyłącznie drogą emailową - krzysiekskiba7@o2.pl.

Zobacz Komunikat Podkarpackiego Związku Szachowego

Zobacz Komunikat organizatora (DZSzach)

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 8 sierpnia. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach.
 
 
 
   

Clipboard01

   

 

 

 

Zlota WiezaOgólnopolski masowy turniej o "Złotą Wieżę", jest jed­nym z naj­star­szych tur­nie­jów sza­cho­wych w Pol­sce i w Eu­ro­pie. Ini­cja­to­rem po­wo­ła­nia „Zło­tej Wie­ży” - im­pre­zy spor­to­wej dla mło­dzie­ży wiej­skiej i z ma­łych miast zrze­szo­nych w LZS byli dwaj dzien­ni­ka­rze: Romuald FreyMi­chał Kier­czyń­ski. W zło­tych latach, „Zło­tej Wie­ży” pa­tro­no­wa­ło Mi­ni­ster­stwo Kul­tu­ry i Sztu­ki, co otwo­rzy­ło sza­chi­stom wiej­skim sale i kom­na­ty wie­lu naj­pięk­niej­szych zam­ków i pa­ła­ców w kra­ju.

W tym roku organizacja 57 edycji turnieju przypadła Zrzeszeniu LZS w Rzeszowie. Turniej odbędzie się w Chotowej w dniach od 31 maja do 6 czerwca 2015 roku.  Z województwa podkarpackiego wystąpi rekordowa liczba aż pięciu zespołów: 2 drużyny z Czarnej, oraz zespoły z Pilzna, Starej Wsi i Rudnika n/Sanem.

Zwycięzcy ZŁOTEJ WIEŻY z lat 1958-2014

Serwis turniejowy
Tabela wyników

Transmisja partii na żywo

Partie z turnieju

Galeria zdjęć Rafała Siwika

Runda 1 - 2015.06.01

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  MLKS Nadnarwianka Pułtusk 3½ - ½  KLIM UKSz Gambit Starachowice
2  LUKKS Kielce    ½ - 3½  LKSz GCKiP Czarna
3  LZN Wieża Pręgów  3 - 1  LKS Stomil Bełchatów
4  GLKS Goniec Żarów   ½ - 3½  LKS Chrobry Gniezno
5  UKS Rodło Opole 1½ - 2½  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski
6  SKS STOL-BUG Giżycko 1½ - 2½  GKSz Solny Grzybowo
7  UKS Giecek Radków 2½ - 1½  UKS Czarny Koń Olkusz
8  STMGK Strzelce Krajeńskie 0 - 4  LKS Parnas Stara Wieś
9  LKS Zarzewie Prudnik 3 - 1  MLKSz Myślenice
10  UKS Fala Świekatowo 0 - 4  UKS 21 Podlesie
11  LZS Vikrotia Chróścice 3 - 1  KSz Maraton Łomża
12  LKS Stomil II Bełchatów 0 - 4  MUKS Stoczek 45 Białystok
13  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub. 4 - 0  GKSz Hetman Pilzno
14  UKS Orlik Rudnik 1½ - 2½  LKSz GCKiP II Czarna

 

ZW 01   ZW 03   ZW 04
         
ZW 05   ZW 06   ZW 07
         
ZW 08     ZW 09     ZW 10
         
ZW 11   ZW 12   ZW 13
         
ZW 14   ZW 15   ZW 16
         

 

Runda 2 - 2015.06.01

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  UKS 21 Podlesie 3 - 1  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
2  LKSz GCKiP Czarna 2 - 2  LKS Zarzewie Prudnik
3  MUKS Stoczek 45 Białystok 3 - 1  LZN Wieża Pręgów
4  LKS Chrobry Gniezno 3 - 1  LZS Vikrotia Chróścice
5  GKSz Solny Grzybowo 3 - 1  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub.
6  LKSz GCKiP II Czarna 1 - 3  UKS Giecek Radków
7  LKS Parnas Stara Wieś 2 - 2  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski
8  STMGK Strzelce Krajeńskie 1 - 3  UKS Rodło Opole
9  KLIM UKSz Gambit Starachowice 3½ - ½  UKS Fala Świekatowo
10  MLKSz Myślenice  ½ - 3½  LUKKS Kielce
11  LKS Stomil Bełchatów  3½ - ½  LKS Stomil II Bełchatów
12  KSz Maraton Łomża  ½ - 3½  GLKS Goniec Żarów
13  GKSz Hetman Pilzno  ½ - 3½  SKS STOL-BUG Giżycko
14  UKS Czarny Koń Olkusz 4 - 0  UKS Orlik Rudnik

 

ZW 18     ZW 19

 

Runda 3 - 2015.06.02

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  UKS Giecek Radków  2½ - 1½  LKS Chrobry Gniezno
2  UKS 21 Podlesie 2 - 2  GKSz Solny Grzybowo
3  LKS Zarzewie Prudnik 2½ - 1½  MUKS Stoczek 45 Białystok
4  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 1 - 3  LKSz GCKiP Czarna
5  MLKS Nadnarwianka Pułtusk  1½ - 2½  LKS Parnas Stara Wieś
6  LZN Wieża Pręgów 3 - 1  KLIM UKSz Gambit Starachowice
7  UKS Rodło Opole 2 - 2  LUKKS Kielce
8  LZS Vikrotia Chróścice  2½ - 1½  LKS Stomil Bełchatów
9  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub. 3½ - ½  UKS Czarny Koń Olkusz
10  GLKS Goniec Żarów - 2  LKSz GCKiP II Czarna
11  SKS STOL-BUG Giżycko - 1  STMGK Strzelce Krajeńskie
12  LKS Stomil II Bełchatów - 2  MLKSz Myślenice
13  UKS Fala Świekatowo  2½ - 1½  GKSz Hetman Pilzno
14  UKS Orlik Rudnik 3 - 1  KSz Maraton Łomża

 

Runda 4 - 2015.06.02

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  LKSz GCKiP Czarna  2½ - 1½  UKS Giecek Radków
2  GKSz Solny Grzybowo 2 - 2  LKS Zarzewie Prudnik
3  LKS Parnas Stara Wieś 1½ - 2½  UKS 21 Podlesie
4  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub. - 4  LZN Wieża Pręgów
5  LKS Chrobry Gniezno  2½ - 1½  SKS STOL-BUG Giżycko
6  MUKS Stoczek 45 Białystok 3 - 1  LZS Vikrotia Chróścice
7  LKSz GCKiP II Czarna 2 - 2  UKS Rodło Opole
8  LUKKS Kielce 2 - 2  GLKS Goniec Żarów
9  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 3 - 1  UKS Fala Świekatowo
10  LKS Stomil Bełchatów 1 - 3  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
11  KLIM UKSz Gambit Starachowice 4 - 0  UKS Orlik Rudnik
12  UKS Czarny Koń Olkusz 3 - 1  LKS Stomil II Bełchatów
13  MLKSz Myślenice 2 - 2  KSz Maraton Łomża
14  GKSz Hetman Pilzno 1 - 3  STMGK Strzelce Krajeńskie

 

ZW 23     ZW 24

 

Runda 5 - 2015.06.03

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  UKS 21 Podlesie 0 - 4  LKSz GCKiP Czarna
2  LZN Wieża Pręgów  2½ - 1½  GKSz Solny Grzybowo
3  LKS Zarzewie Prudnik 2½ - 1½  LKS Chrobry Gniezno 
4  Lub. UKS Giecek Radków  2½ - 1½  MUKS Stoczek 45 Białystok
5  UKS Rodło Opole 3 - 1  LKS Parnas Stara Wieś
6  LZS Vikrotia Chróścice  2½ - 1½  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski
7  MLKS Nadnarwianka Pułtusk  2½ - 1½  LUKKS Kielce
8  GLKS Goniec Żarów  1½ - 2½  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub.
9  SKS STOL-BUG Giżycko  ½ - 3½  LKSz GCKiP II Czarna
10  UKS Czarny Koń Olkusz 1 - 3  KLIM UKSz Gambit Starachowice
11  UKS Fala Świekatowo 2 - 2  LKS Stomil Bełchatów
12  STMGK Strzelce Krajeńskie 2 - 2  MLKSz Myślenice
13  UKS Orlik Rudnik 3 - 1  LKS Stomil II Bełchatów
14  KSz Maraton Łomża 2 - 2  GKSz Hetman Pilzno

 

ZW 20     ZW 21

 

Runda 6 - 2015.06.03

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  LKSz GCKiP Czarna  2½ - 1½  LZN Wieża Pręgów
2  LKS Zarzewie Prudnik 1 - 3  UKS Giecek Radków
3  LKS Chrobry Gniezno 1 - 3  UKS 21 Podlesie
4  MUKS Stoczek 45 Białystok - 3  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
5  KLIM UKSz Gambit Starachowice 1 - 3  UKS Rodło Opole
6  GKSz Solny Grzybowo  2½ - 1½  Lubelski LZS Vikrotia Chróścice
7  LKSz GCKiP II Czarna 3 - 1  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub.
8  LKS Parnas Stara Wieś  2½ - 1½  GLKS Goniec Żarów
9  UKS GIM Dwójka Tomaszów 3 - 1  SKS STOL-BUG Giżycko
10  LUKKS Kielce 4 - 0  UKS Orlik Rudnik
11  LKS Stomil Bełchatów  2½ - 1½  UKS Czarny Koń Olkusz
12  MLKSz Myślenice 1 - 3  UKS Fala Świekatowo
13  KSz Maraton Łomża 1 - 3  STMGK Strzelce Krajeńskie
14  LKS Stomil II Bełchatów 3 - 1  GKSz Hetman Pilzno

 

Runda 7 - 2015.06.04

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  MLKS Nadnarwianka Pułtusk  3½ - ½  LKSz GCKiP Czarna
2  UKS Giecek Radków    1½ - 2½  UKS 21 Podlesie
3  LZN Wieża Pręgów 2 - 2  LKS Zarzewie Prudnik
4  UKS Rodło Opole 1½ - 2½  GKSz Solny Grzybowo
5  LKS Parnas Stara Wieś 2½ - 1½  LKSz GCKiP II Czarna
6  MUKS Stoczek 45 Białystok  2½ - 1½  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 
7  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub. 1 - 3  LKS Chrobry Gniezno
8  LZS Vikrotia Chróścice  2½ - 1½  KLIM UKSz Gambit Starachowice 
9  UKS Fala Świekatowo 1 - 3  LUKKS Kielce
10  STMGK Strzelce Krajeńskie ½ - 3½  LKS Stomil Bełchatów
11  GLKS Goniec Żarów  2½ - 1½  UKS Czarny Koń Olkusz
12  SKS STOL-BUG Giżycko 3 - 1  UKS Orlik Rudnik
13  LKS Stomil II Bełchatów  2½ - 1½  KSz Maraton Łomża
14  GKSz Hetman Pilzno 1 - 3  MLKSz Myślenice

 

ZW 22     ZW 25

 

Runda 8 - 2015.06.04

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  LKSz GCKiP Czarna 2 - 2  GKSz Solny Grzybowo
2  UKS 21 Podlesie 2 - 2  LKS Zarzewie Prudnik
3  UKS Giecek Radków 1 - 3  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
4  LZN Wieża Pręgów  3½ - ½  LKS Parnas Stara Wieś
5  LKS Chrobry Gniezno  1½ - 2½  Lubelski UKS Rodło Opole
6  LKSz GCKiP II Czarna 2 - 2  LZS Vikrotia Chróścice
7  LUKKS Kielce  ½ - 3½  MUKS Stoczek 45 Białystok
8  LKS Stomil Bełchatów 3 - 1  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski
9  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub. 3 - 1  SKS STOL-BUG Giżycko
10  KLIM UKSz Gambit Starachowice 2 - 2  GLKS Goniec Żarów
11  STMGK Strzelce Krajeńskie 2 - 2  LKS Stomil II Bełchatów
12  UKS Czarny Koń Olkusz  2½ - 1½  MLKSz Myślenice
13  KSz Maraton Łomża 1 - 3  UKS Fala Świekatowo
14  UKS Orlik Rudnik  3½ - ½  GKSz Hetman Pilzno

 

Runda 9 - 2015.06.05

Nr Drużyna Wynik Drużyna
1  GKSz Solny Grzybowo  1½ - 2½  MLKS Nadnarwianka Pułtusk
2  LZN Wieża Pręgów 2 - 2  UKS 21 Podlesie
3  MUKS Stoczek 45 Białystok 1½ - 2½  LKSz GCKiP Czarna
4  UKS Rodło Opole - 2  UKS Giecek Radków
5  LKS Zarzewie Prudnik  2½ - 1½  LKSz GCKiP II Czarna
6  LKS Parnas Stara Wieś  1½ - 2½  LKS Stomil Bełchatów
7  LZS Vikrotia Chróścice 3 - 1  LUKS Tomasovia Tomaszów Lub.
8  LUKKS Kielce 0 - 4  LKS Chrobry Gniezno
9  UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski  ½ - 3½  KLIM UKSz Gambit Starachowice
10  GLKS Goniec Żarów  2½ - 1½  UKS Fala Świekatowo
11  SKS STOL-BUG Giżycko  2½ - 1½  LKS Stomil II Bełchatów
12  GKSz Hetman Pilzno 2 - 2  UKS Czarny Koń Olkusz
13  MLKSz Myślenice  2½ - 1½  UKS Orlik Rudnik
14  KSz Maraton Łomża  -  PAUZA    

 

ZW 26     ZW 27
     
ZW 28   ZW 29

 

ZW 17

 

Tabela końcowa

M-ce  Nazwa drużynyPkt. meczowePkt. małeSz. 1
1   MLKS Nadnarwianka Pułtusk 14,0 23,5 7,5
2   LKSz GCKiP Czarna 14,0 22,5 7,0
3   UKS 21 Podlesie 13,0 21,0 5,5
4   LZN Wieża Pręgów 12,0 22,5 5,5
5   LKS Zarzewie Prudnik 12,0 20,0 5,0
6   UKS Rodło Opole 11,0 20,5 6,0
7   LKS Stomil Bełchatów 11,0 20,5 3,5
8   UKS Giecek Radków 11,0 19,5 4,0
9   GKSz Solny Grzybowo 11,0 19,5 2,5
10   LZS Vikrotia Chróścice 11,0 19,0 4,5
11   LKS Chrobry Gniezno 10,0 21,5 6,0
12   MUKS Stoczek 45 Białystok 10,0 21,5 4,5
13   KLIM UKSz Gambit Starachowice 9,0 20,0 4,0
14   LKSz GCKiP II Czarna 9,0 19,5 4,5
15   GLKS Goniec Żarów 9,0 18,0 4,0
16   LKS Parnas Stara Wieś 9,0 18,0 2,5
17   SKS STOL-BUG Giżycko 8,0 17,5 5,5
18   LUKKS Kielce 8,0 17,0 4,0
19   LUKS Tomasovia Tomaszów Lub. 8,0 17,0 4,0
20   UKS Czarny Koń Olkusz 7,0 17,5 4,5
21   UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 7,0 16,0 5,5
22   MLKSz Myślenice 7,0 15,0 3,0
23   UKS Fala Świekatowo 7,0 14,5 7,0
24   LKS Stomil II Bełchatów 6,0 13,5 5,0
25   STMGK Strzelce Krajeńskie 6,0 12,5 0,0
26   GKSz Hetman Pilzno 4,0 12,5 2,0
27   UKS Orlik Rudnik 4,0 10,5 1,0
28   KSz Maraton Łomża 3,0 12,0 7,0
   

Kalendarz wydarzeń  

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1611385
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy