Magnus Carlsen Mistrzem Świata!
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych - Wrocław 2018
Dumni z Polski - Wadowice Górne
DMP Ekstraliga Juniorów - Kudowa Zdrój 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Juniorów - Szczyrk 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
II Liga Seniorów - Jastrzębia Góra 2018
III TSz o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu - Kolbuszowa 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów - Szczyrk 2018
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 - Ustroń (11-19 marzec 2017 r.)
VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego - Sędziszów Małopolski (18 marzec 2017 r.)
Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 - Karpacz (25 luty - 5 marzec 2017 r.). Brązowy medal Izabela TOKARZ KSz Gambit Przeworsk
joomla backup

NA PODKARPACKICH SZACHOWNICACH

RUsza Podkarpacka Akademia Szachowa

Clipboard01

Zapraszamy do udziału w Podkarpackiej Akademii Szachowej Online! Akademia przeznaczona jest dla juniorów do 18 roku życia reprezentujących Podkarpacie
Termin zgłoszeń do niedzieli 24maja, start w poniedziałek 1 czerwca!

 Podkarpacka Akademia Szachowa to przede wszystkim:
36 godzin szkoleń, spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny,
4 grupy szkoleniowe dopasowane do poziomu uczestników,
4 doświadczonych wykładowców,
Dodatkowe materiały i zadania domowe,
Cotygodniowe turnieje dla członków Akademii, liczone do Grand Prix PASz z nagrodami dla najlepszych,
Przede wszystkim miła atmosfera i spora dawka szachów,
Jak się zarejestrować? Szczegóły na www.pkzszach.pl
Do zobaczenia 

   

W KRAJU

Mieszko Miś - Wicemistrzem Polski do lat 20, Antoni Kozak - brązowym medalistą
78481925 1527896517412541 2593881752514592768 o

 16-letni Mieszko Miś z Dębicy, reprezentujący barwy LKSz GCKiP Czarna, zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 20. Bardzo dobrze spisał się również 17- letni Antoni Kozak, również reprezentant klubu z Czarnej, zajmując 3 miejsce w gronie 47 utalentowanych młodych szachistów z całej Polski. Antoni i Mieszko to także obecni medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 16 i 18 oraz złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Czytaj więcej ...

   

OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY

Zapraszamy do zgłaszania zawodników do dofinansowania  w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 6 sierpnia 2020 do Krzysztofa Skiby wyłącznie drogą emailową - krzysiekskiba7@o2.pl.

Zobacz Komunikat Podkarpackiego Związku Szachowego

Zobacz Komunikat organizatora (DZSzach)

Osoby, które otrzymają dofinansowanie zostaną poinformowane do 8 sierpnia. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie wpłacenie pozostałej kwoty na konto PkZSzach.
 
 
 
   

Clipboard01

   

 

MJ PK 2017

pk logo z napisemPodkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie zorganizował w Wiśniowej w dniu 11 czerwca 2017 roku Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w Szachach. Turniej rozegrany został w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej, w kategoriach wiekowych do 7, 9, 11, 13, 15 i 17 lat, osobno dla juniorów i juniorek, na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Turnieje zgłoszone zostały do oceny rankingowej FIDE. W Mistrzostwach uczetniczyli zawodnicy zrzeszeni w klubach woj. podkarpackiego lub zamieszkujący na Podkarpaciu. Mistrzostwa sędziowali Panowie Marian Bysiewicz i Krzysztof Skiba.

 

Tabele z wynikami
                                               
CHŁOPCY   DZIEWCZĘTA
                                         
17 lat       15 lat       13 lat       17 lat       15 lat       13 lat
                                         
11 lat       9 lat       7 lat       11 lat       9 lat       7 lat
                                         

 

Punktor   Galeria zdjęć Pana Adama Krawca
Punktor   Galeria zdjęć Sekcji Szachowej LKS "Sanovia" Lesko
Pobierz komunikat   Komunikat organizacyjny
Pobierz komunikat   Klasyfikacja medalowa klubów Mistrzostw Woj. Podkarpackiego Juniorów

  

 

Medaliści w poszczególnych grupach wiekowych
         
  CHŁOPCY     DZIEWCZĘTA
         
  do lat 7     do lat 7
1.

Paweł Sowiński (UKS SP1 Brzozów)

  1.

Faustyna Czajka (KSz Gambit Przeworsk)

2.

Dawid Futyma (UKS SP1 Brzozów)

  2.

Weronika Łącz (KSz SDK-Lotnik Mielec)

3.

Dawid Wolak (GKS SZACH-MAT Wiśniowa)

  3.

Anna Dziura (LKS Sanovia Lesko)

         
  photo62     photo61
         
         
  do lat 9     do lat 9
1.

Hubert Zięba (KSz SDK-Lotnik Mielec)

   1.

Maja Bauer (Zarzecze)

2.

Przemysław Różański (TSz Skoczek Sędziszów Młp.)

  2.

Emilia Karnasiewicz (KSz SDK-Lotnik Mielec)

3.

Miłosz Mazurkiewicz (UKS SP1 Leżajsk)

  3.

Joanna Fic (LKS Parnas Stara Wieś)

         
  photo66     photo69
         
         
  do lat 11     do lat 11
1.

Mateusz Kusiak (LKSz GCKiP Czarna)

  1.

Izabela Tokarz (KSz Gambit Przeworsk)

2.

Adam Biesiadecki (TKSzach Tarnobrzeg)

  2.

Katarzyna Uliasz (KKSz Urania Krosno)

3.

Michał Guzik (KKSz Urania Krosno)

  3.

Maja Mazurek (UKS SP1 Brzozów)

         
  photo88     photo77
         
         
  do lat 13     do lat 13
1.

Arkadiusz Babiarz (RzKSz Rzeszów)

  1.

Oliwia Mirowska (GKSz Hetman Pilzno)

2.

Piotr Szpiła (UKS SP1 Leżajsk)

  2.

Emilia Hals (GKSz Hetman Pilzno)

3.

Sebastian Miga (KGL Szarotka Wadowice Górne)

  3.

Natalia Tomkiewicz (KKSz Urania Krosno)

         
  photo92     photo71
         
         
  do lat 15     do lat 15
1.

Bartosz Dźwierzyński (KSz Gambit Przeworsk)

  1.

Joanna Święch (GKSz Hetman Pilzno)

2.

Kamil Wolak (GKSz Hetman Pilzno)

  2.

Magdalena Zygmunt (UKS Orlik Rudnik n/Sanem)

3.

Dominik Gazda (KKSz Urania Krosno)

  3.

Sara Giefert (LKS Sanovia Lesko)

         
  photo84     photo105
         
         
  do lat 17     do lat 17
1.

Maciej Czopor (Sanok)

  1.

Barbara Trybowska (UKS Orlik Rudnik n/Sanem)

2.

Mieszko Miś (LKSz GCKiP Czarna)

  2.

Anna Winter (KKSz Urania Krosno)

3.

Bartłomiej Kucharski (LKSz GCKiP Czarna)

  3.

Anna Krzysztyńska (LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne)

         
  photo80     photo97
         
         

 


 

Zwyciezcy w poszczególnych grupach wiekowych

Wiśniowa, 11 czerwiec 2017 r.

Juniorzy 2017 

                     
do lat 7   do lat 9 do lat 11 do lat 13 do lat 15 do lat 17
                     
Sowinski   Zieba   Kusiak   Babiarz   Dzwierzynski   Czopor
Sowiński
Paweł
Zięba
Hubert
Kusiak
Mateusz
Babiarz
Arkadiusz
Dźwierzyński
Bartosz
Czopor
Maciej
                     
                     
Juniorki 2017
                     
    Bauer   Tokarz   Mirowska   Swiech   Trybowska
Czajka
Faustyna
 Bauer
Maja
 Tokarz
Izabela
 Mirowska
Oliwia
Święch
Joanna
Trybowska
Barbara

 

 

Klasyfikacja medalowa

M-ce Klub  Zlote   Srebrne   Brązowe   Razem 
1  KSz Gambit Przeworsk 3 3
2  LKSz GCKiP Czarna 2 1 1 4
3  KSz SDK Lotnik Mielec 1 2   3
4  GKSz Hetman Pilzno 1 2 3
5  UKS Orlik Rudnik nad Sanem 1 1   2
6  UKS SP 1 Brzozów 1 2 3
7  RZkSz Rzeszów 1   1
8  Sanok 1   1
9  Zaczernie 1 1
10  KKSz Urania Krosno 2 3 5
11  UKS SP 1 Leżajsk 1 1 2
12  TSz Skoczek Sędziszów Młp. 1   1
13  TKSzach Tarnobrzeg 1   1
14  Wiśniowa 1 1
15  LKS Sanovia Lesko 2 2
16  ŻołyniaMechanizator Ustrzyki Dolne 1 1
17  Szarotka Wadowice Górne     1 1
18  LKS Parnas Stara Wieś     1 1
Razem: 12 12 12 36

 

Ilość uczestników w latach 2009-2017

Frekfencja Mistrzostwa Juniorow PkZSzach

Tabelę opracował: Tomasz Kojder

 

 

   

Kalendarz wydarzeń  

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
   

Licznik odwiedzin  

   

Statystyki stat4u

   

Statystyka strony  

Użytkowników:
6
Artykułów:
427
Odsłon artykułów:
1611402
   

Zadanie 1

Zadanie01

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 2

Zadanie02

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   

Zadanie 3

Zadanie03

Posunięcie białych

Rozwiązanie

   
© 2017 Podkarpacki Związek Szachowy