Drukuj
Odsłony: 934

W dniach 23.06-02.07.2019 w Ustroniu zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Historyczny sukces odniosła  LKSz GCKiP Czarna, reprezentująca Podkarpacie,  w składzie: Antoni Kozak, Mieszko Miś, Jakub Chyży, Tymon Czernek, Joanna Święch i Martyna Wikar, uzyskując  17 punktów na 18 możliwych i wyprzedzając kolejną drużynę aż o 3 punkty,  zdobyła tytuł Mistrza Polski  Juniorów na 2019 r.

Walka o pozostałe dwa miejsca na podium trwała do samego końca. Ostatecznie na drugim miejscu uplasowała się drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław, w składzie: Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Jakub Luberański, Marek Madej, Szymon Starościak, Magdalena Harazińska, Magdalena Pawicka, z wynikiem 14 punktów, zaś na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy KS Laura Chylice: Patryk Chylewski, Igor Kowalski, Jan Kokoszczyński, Bartosz Fiszer, Artur Grządka, Tadeusz Rylski, Pola Mościcka i Weronika Zabrzańska, z dorobkiem 11 punktów.

 W pojedynku, który miał rozstrzygnąć walkę  o złoty medal, LKSz GCKiP Czarna zmierzyła się z Wotum S.A Polonia Wrocław zwyciężając 4,5:1,5 tym samym ekipa z Czarnej zagwarantowała sobie mistrzowski tytuł na rundę przed zakończeniem rozgrywek! Oto jak Mieszko Miś  pokonał reprezentującego barwy Wrocławia, sanoczanina Maćka Czopora:

Miś,Mieszko (2284) - Czopor,Maciej (2250)

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów -  Ustroń Jaszowiec

 1.g3 Sf6 2.Gg2 d5 3.Sf3 Gf5 4.0–0 h6 5.c4 e6 6.cxd5 exd5 7.Hb3

Białe już w debiucie osiągnęły zdecydowaną przewagę ze względu na zbyt szybkie Gf5 i niedokładne „e6” czarnych.

Hc8 8.Sc3 c6 9.d3 Sa6 10.e4! król czarnych w centrum, białe  otwierają pozycję  Sc5 11.Hd1 Gh7 12.exd5 cxd5 13.We1+ Ge7 14.Se5 Hd8 15.d4 Se6 16.Ha4+ Kf8 17.Ge3 Sc7 18.Hb3 Wb8 19.Wac1 Gf5 20.Gf4 Se6 21.Sxf7 zaskakujące uderzenie po którym czarne nie mogą się obronić

Kxf7 22.Gxb8 Hxb8 23.Sxd5 Gd6 24.Se3 Gg6 25.Gh3 We8 26.Sf5 Gf8 27.Wxe6 Wxe6 28.Sh4 1–0

Tabela końcowa

L.p.

Nazwa drużyny

Rank

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Duże punkty

Pkt.

1

LKSz GCKiP Czarna

2107

 

4,5

3,5

3,0

4,0

4,5

3,5

5,0

4,0

5,0

17.0

37.0

2

VOTUM SA Polonia Wrocław

2050

1,5

 

3,0

4,0

4,5

3,5

4,0

3,0

4,5

4,0

14.0

32.0

3

KS Laura Chylice

2002

2,5

3,0

 

4,5

5,0

4,0

2,0

4,5

3,0

3,0

11.0

31.5

4

MKSz Rybnik

1935

3,0

2,0

1,5

 

4,5

2,5

3,0

4,0

3,5

4,0

10.0

28.0

5

KSz STILON Gorzów Wlkp.

1830

2,0

1,5

1,0

1,5

 

4,0

4,5

4,0

4,0

4,5

10.0

27.0

6

HETMAN GKS Katowice

2036

1,5

2,5

2,0

3,5

2,0

 

4,0

5,0

4,0

3,0

9.0

27.5

7

MUKS Stoczek 45 Białystok

1945

2,5

2,0

4,0

3,0

1,5

2,0

 

4,0

3,0

4,5

8.0

26.5

8

MUKS MDK Śródmieście Wrocław

1819

1,0

3,0

1,5

2,0

2,0

1,0

2,0

 

4,5

3,5

5.0

20.5

9

KS Polonia Warszawa

1801

2,0

1,5

3,0

2,5

2,0

2,0

3,0

1,5

 

3,0

3.0

20.5

10

UKS Ognisko Rydułtowy

1819

1,0

2,0

3,0

2,0

1,5

3,0

1,5

2,5

3,0

 

3.0

19.5

Wiceprezes ds. sportowych PKZSzach

/Marian Lorenc/