W Ośrodku Wypoczynkowym Łucznik w Sielpi Wielkiej rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów do lat 12 i 14 w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Znakomicie zaprezentowali się juniorzy z Podkarpacia, którzy wracają ze złotym medalem Martyny WIKAR i brązowym Jakuba CHYŻEGO (oboje LKSz GCKiP Czarna). W klasyfikacji klubowej LKSz GCKiP Czarna zajęła 4 miejsce a w klasyfikacji województw Podkarpacie zajęło 7 miejsce ( w klasyfikacji medalowej 4 miejce).
Do rywalizacji w szachach przystąpiło 208 zawodników z całej Polski. Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund, zgodnie obowiązującymi przepisami Polskiego Związku Szachowego jako odrębne turnieje dla dziewcząt i chłopców. Tempo gry 90 minut na partię + 30 sekund na każde posunięcie od początku partii. Martyna Wikar jest wielokrotną medalistką w swojej kategorii, w chwili obecnej jest bezsprzecznie najlepszą juniorką w swojej kategorii wiekowej w Polsce. Gratulujemy zawodnikom z Podkarpacia zwycięstw na szachownicach i jednocześnie mamy nadzieję na sukcesy w ME i MŚ.
Wyniki grupa C14
M-ce |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Woj. |
R. FIDE |
Klub |
Pkt. |
MBch. |
Bch. |
1 |
I+ |
MP |
1962 |
UKS Hetman Koronny Trzebinia |
8.0 |
38.00 |
48.50 |
|
2 |
CM |
ZP |
2071 |
KSz HETMAN Koszalin |
6.5 |
39.00 |
50.50 |
|
3 |
k |
PK |
2140 |
LKSz GCKiP Czarna |
6.0 |
40.50 |
53.50 |
|
4 |
I |
MP |
1982 |
UKS Czarny Koń Olkusz |
6.0 |
38.00 |
49.50 |
|
5 |
I+ |
DS |
2023 |
KSz Polonia Wrocław |
6.0 |
37.00 |
48.00 |
|
6 |
I++ |
PL |
2055 |
MUKS Stoczek 45 Białystok |
6.0 |
36.50 |
47.00 |
|
7 |
I++ |
LB |
1877 |
KSz Stilon Gorzów Wlkp. |
6.0 |
36.50 |
46.00 |
|
8 |
I+ |
KP |
1910 |
BKS Chemik Bydgoszcz |
6.0 |
35.50 |
44.50 |
|
9 |
I |
ZP |
1904 |
KSz HETMAN Koszalin |
6.0 |
30.00 |
39.50 |
|
10 |
I |
MA |
1651 |
KSz Polonia Warszawa |
5.5 |
41.00 |
53.00 |
|
13 |
I++ |
PK |
1839 |
RzKSz Rzeszów |
5.5 |
33.00 |
42.50 |
|
16 |
I++ |
PK |
2050 |
LKSz GCKiP Czarna |
5.0 |
36.00 |
46.00 |
Wyniki grupa C12
M-ce |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Woj. |
R. FIDE |
Klub |
Pkt. |
MBch. |
Bch. |
1 |
CM |
MA |
2119 |
UKS SP 321 Warszawa – Bemowo |
8.5 |
39.50 |
51.00 |
|
2 |
I |
SL |
2012 |
MKSz Rybnik |
8.0 |
38.00 |
49.00 |
|
3 |
I++ |
MP |
2022 |
UKS Hetman Koronny Trzebinia |
6.5 |
39.50 |
52.00 |
|
4 |
II |
SL |
1800 |
SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry |
6.5 |
35.50 |
48.00 |
|
5 |
I |
WP |
2024 |
UKS Smecz Konin |
6.0 |
35.00 |
45.50 |
|
6 |
II+ |
DS |
1571 |
KSz Polonia Wrocław |
6.0 |
32.50 |
42.00 |
|
7 |
I |
SL |
1597 |
MDK nr 1 Bytom |
5.5 |
36.00 |
48.00 |
|
8 |
CM |
DS |
1787 |
KSz Miedź Legnica |
5.5 |
35.50 |
47.50 |
|
9 |
I |
DS |
1847 |
KSz Polonia Wrocław |
5.5 |
35.00 |
46.50 |
|
10 |
I+ |
SL |
1713 |
UKS Pionier Jastrzębie Zdrój |
5.5 |
34.50 |
46.50 |
Hubert Zięba (Lotnik Mielec) 38 miejsce
Wyniki grupa D12
M-ce |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Woj. |
R. FIDE |
Klub |
Pkt. |
MBch. |
Bch. |
1 |
I+ |
LB |
1509 |
KSz Stilon Gorzów Wlkp. |
7.0 |
40.00 |
50.50 |
|
2 |
I+ |
MP |
1470 |
KKSz Kraków |
7.0 |
38.00 |
49.00 |
|
3 |
I++ |
PL |
1638 |
MUKS Stoczek 45 Białystok |
7.0 |
37.00 |
47.00 |
|
4 |
I |
MP |
1449 |
KKSz Kraków |
6.5 |
39.00 |
50.00 |
|
5 |
I |
DS |
1748 |
KSz Polonia Wrocław |
6.0 |
39.50 |
50.50 |
|
6 |
II |
LU |
1129 |
UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski |
6.0 |
36.50 |
46.00 |
|
7 |
I |
WP |
1288 |
AZS Poznań |
6.0 |
35.00 |
44.00 |
|
8 |
I |
DS |
1110 |
UKS SP3 w Bogatyni |
6.0 |
33.50 |
44.00 |
|
9 |
I |
PK |
1390 |
KSz Gambit Przeworsk |
6.0 |
33.00 |
43.00 |
|
20 |
I |
PK |
1283 |
UKS SP 1 Brzozów |
5.0 |
30.50 |
37.00 |
Krzysztyńśka Maria (Mechanizator Ustrzyki Dln) - 42 miejsce
Wyniki grupa D14
M-ce |
Tytuł |
Nazwisko Imię |
Woj. |
R. FIDE |
Klub |
Pkt. |
MBch. |
Bch. |
1 |
k |
PK |
2044 |
LKSz GCKiP Czarna |
8.5 |
39.50 |
51.50 |
|
2 |
I++ |
WP |
1622 |
KTS Kalisz |
7.0 |
35.50 |
46.00 |
|
3 |
I++ |
MP |
1824 |
UKS Czarny Koń Olkusz |
6.0 |
37.50 |
49.00 |
|
4 |
I++ |
MA |
1763 |
KS LAURA Chylice |
6.0 |
36.50 |
48.50 |
|
5 |
I++ |
DS |
1528 |
KSz Polonia Wrocław |
6.0 |
36.00 |
45.00 |
|
6 |
I++ |
SL |
1573 |
SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza |
6.0 |
35.50 |
48.50 |
|
7 |
I+ |
SL |
1713 |
KSz HETMAN Katowice |
6.0 |
33.50 |
43.50 |
|
8 |
I+ |
MP |
1509 |
UKS "Hetman Koronny" Trzebinia |
6.0 |
33.00 |
45.00 |
|
9 |
I+ |
SL |
1704 |
UKS Pionier Jastrzębie Zdrój |
6.0 |
30.00 |
39.00 |
|
10 |
WCM |
OP |
1672 |
UKS Rodło Opole |
5.5 |
39.50 |
52.00 |
|
35 |
I |
PK |
1293 |
GKSz Hetman Pilzno |
4.0 |
31.50 |
39.00 |
|
38 |
I |
PK |
1270 |
KKSz Urania Krosno |
4.0 |
27.00 |
34.00 |
Klasyfikacja klubów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży
1 |
KSz Polonia Wrocław |
38 |
2 |
MUKS Stoczek 45 Białystok |
28 |
3 |
LKSz GCKiP Czarna |
18 |
RzKSz Rzeszów |
3 |
|
KSz Gambit Przeworsk |
3 |
|
UKS SP 1 Brzozów |
2 |
|
KKSz Urania Krosno |
1 |
|
KSz SDK-Lotnik Mielec |
1 |
|
GKSz Hetman Pilzno |
1 |
Strona olimpiady: http://swietokrzyskie2019.pl/szachy/
Wyniki:
http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1793/
http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1792/
http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1794/
http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1791/